Vodeni sportovi

Jug bez većih problema do pobjede protiv Mornara na otvaranju šestog kola

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 14.10.2023.

U prvom susretu šestog kola Regionalne vaterpolske lige Jug je u svom bazenu upisao glatku pobjedu protiv splitskog Mornara...

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja u subotu su na bazenu u Gružu svladali splitski Mornar s 13:9 (6:0, 1:1, 5:5, 1:3) u prvoj utakmici šestog kola skupine A Regionalne lige.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Objema momčadima je ovo bila druga utakmica u posljednja 24 sata, nakon što su Dubrovčani na istom mjestu u petak poraženi s 11:12 od splitskog Jadrana, a Mornar uvjerljivo (8:19) izgubio na gostovanju u Herceg Novom.

Momčad Vjeke Kobešćaka je ozbiljno ušla u utakmicu i već u prvoj četvrtini opravdala ulogu izrazitog favorita osiguravši šest golova prednosti (6:0). Splitska momčad je tek u posljednjim sekundama druge četvrtine uspjela postići prvi pogodak. No, gosti su u nastavku iskoristili rotacije u domaćoj momčadi i na kraju ublažili poraz.

Strijelce Juga predvodili su Hannes Daube s četiri pogotka i Marko Žuvela s tri. Kod Mornara su po dva gola postigli Luka Omrčen, Ferdinand Josip Bušelić i Duje Buzdovačić.

Jug je došao do treće pobjede u četiri nastupa i s devet bodova zauzima treće mjesto iza dva Jadrana, koji imaju po 12 bodova, a u nedjelju će se sastati u Splitu. Mornar je i nakon pet odigranih utakmica još uvijek bez ijednog boda.

U nedjelju je na rasporedu i dvoboj Solarisa i zagrebačke Mladosti u Šibeniku, a u šestom kolu je slobodno riječko Primorje EB.