Raspucani Zagreb napunio mrežu Varaždina, Poreč u završnici do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2023.

Odigrana su još tri susreta šestog kola Paket24 Premijer lige. Zagreb i Moslavina upisali su visoke pobjede dok je Poreč slavio golom u zadnjoj minuti...

U skupini A Zagreb je ugostio momčad Varaždina i upisao uvjerljivu pobjedu 44:33. Igralo se brzo, bez nekih velikih obrana, a u takvoj igri Zagreb je potvrdio nedvojbeno veći napadački potencijal.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb je imao čak deset kontranapada, Ante Grbavac omogućio ih je dosta sa 17 upisanih obrana, a rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Zagreb je već u 22. minuti imao 18:8 i lakoćom je održavao visoku prednost.

Uz Grbavca predvodili su ga Davor Ćavar s deset golova te s po šest Luka Lovre Klarica i Paolo Kraljević.

Kod Varaždina po šest golova postigli su Tin Vrbanec i Tin Šestak, a pet je dodao Luka Trojko.

Moslavina je također upisala uvjerljivu pobjedu, ali Karlovac se držao do 20 minuta prije kraja, međutim onda je uslijedio veliki pad i poraz 31:20.

Stipe Purić skupio je 12 obrana, devet golova zabio je Daniel Vusić, a šest Darko Krndelj. Kod Karlovca Leon Hrvojević postigao je osam golova.

U skupini B Poreč je upisao pobjedu protiv Rudara s 26:25. Zanimljiv i neizvjestan dvoboj odlučio je Matija Rađaković golom iz sedmerca na ulazu u posljednju minutu.

Rađakoviću je to bio treći pogodak, a najefikasniji je bio Petar Krupić sa šest golova. Kod poraženih Jakov Neralić postigao je osam golova.