Supersport Prva NL, 10. kolo, 15.10.2023, 15:00 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Domagoj Kurtović (Osijek), Tomislav Keglević (Našice), Filip Đerđ (Darda)
1:2(1:1) Dugopolje
Bruno Zdunić 34'
Špiro Peričić 79' (11m)
Dugopolje

Dugopolje iz kaznenog udarca u završnici susreta do pobjede na teškom terenu na Krimeji

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2023.

Nakon jučerašnjeg prekrasnog vremena i ugodne temperature, nedjelja je puno neugodnija i ružnija, a u takvim teškim uvjetima na travnjaku Krimeje deseto kolo SuperSport Prve NL zaključili su Orijent i Dugopolje. Gosti su se bolje snašli i upisali pobjedu 2:1...

Matej Mršić
69'
6
Franjo Lazar
69'
18
Karlo Valjan
84'
21
Filip Zrilić
84'
Luka Bradarić
71'
21
Dražen Bagarić
71'
22
Ivan Katić
81'
28
Mateo Smodlaka
85'
Davor Mladina

Nije bilo nimalo jednostavno niti Orijentu niti Dugopolju igrati u ovim uvjetima. Kiša kroz svih 90 minuta, neugodan vjetar, vrlo težak i kasnije dosta blatnjav travnjak, ali unatoč svemu tome i jedni i drugi odigrali su još i dobru utakmicu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tri pogotka, ali i niz prilika na obje strane, a u konačnici bi remi možda bio pravedniji, ali Dugopolje se ipak bolje snašlo i zadovoljnije odlazi iz Rijeke.

U prvom poluvremenu gosti su uz pomoć vjetra stvarali probleme Orijentu, tako je i jedan pokušaj Šaranića završio na gredi, a domaćin je prijetio preko Faala koji se našao u nekoliko dobrih situacija, ali nije uspio pogoditi mrežu.

Prvi pogodak stigao je u 34. minuti kada je Ivan Rodić ubacio s lijeve strane, u skoku je najviši bio Bruno Zdunić koji pogađa glavom za vodstvo Dugopolja.

Orijent se uspio vratiti u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Gajzler je s lijeve strane ubacio loptu na peterac, tamo je došao Andrija Bubnjar te skrenuo loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu uvjeti su se dodatno pogoršali. Orijent je bio opasniji i više je napadao, posebno je probleme stvarao Gajzler, ali Dugopolje se kvalitetno branilo i sačuvalo je svoju mrežu.

S druge strane u gužvi u kaznenom prostoru Orijenta Agić je zakasnio na loptu i pogodio nogu Ljubičića te je Dugopolje u 79. minuti zaradilo kazneni udarac. Precizno ga je izveo Špiro Peričić i donio pobjedu gostima.

Orijent je u završnici prijetio i tražio poravnanje, najbliži tome bio je u 95. minuti Mulac, no niti on nije zabio.

S ova tri boda Dugopolje dolazi na tri boda zaostatka odmah iza vodeće trojke.