Supersport Prva NL, 10. kolo, 11.10.2023, 15:00 h, Bijelo Brdo
Suci: Mario Zebec, Bruno Premužaj, Edvin Zobec; 4. sudac: Ivan Slunjski
Törles Knöll 51', 88'
Zinedin Mustedanagić 90'

Nastavlja se niz Vukovara, uspješno odrađeno neugodno gostovanje

Petar Jenjić • srijeda, 11.10.2023.

U susretu 10. kola SuperSport Prve NL, nogometaši Vukovara 1991 slavili su u gostima kod BSK Bijelog Brda. Ovo im je deseta uzastopna utakmica bez poraza...

Ilan Pejić
46'
7
Nikola Nešić
54'
21
Hrvoje Plum
54'
11
Ivan Baković
77'
24
Dominik Solić
77'
Jakov Biljan
46'
24
Franco Capitani Minguez
46'
8
Ivan Radošević
46'
19
Marlon Roos Trujillo
87'
21
Niko Garić
90'+2'
Miroslav Bojko

Do osme pobjede u zadnjih deset utakmica u svim natjecanjima stigao je Vukovar 1991 koji je uspješno odradio neugodno gostovanje kod BSK Bijelog Brda. Na koncu je stigao do pobjede rezultatom 3:1, iako se činilo da do nje možda i neće doći.

Igraj na Hrvatska - Turska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su odigrali puno bolju utakmicu od protivnika i zasluženo odnijeli puni plijen. Sada su na 20 osvojenih bodova i barem privremeno samostalno vodeći. Na 17 bodova i utakmicu manje imaju Šibenik i Zrinski Osječko 1664.

Törles Knöll došao je do malo prostora u 12. minuti za udarac sa sedam metara, ali nije najbolje zahvatio loptu. Lako je uhvatio Ilija Đilas. Vratar BSK-a dobro je reagirao i samo minutu kasnije kada je izvana udarac oprobao Robin Gonzales. U 22. minuti ubačaj Paula Bismarcka na Knölla koji iz blizine puca glavom, no opet odlična reakcija Đilasa.

Prvi pravi pokušaj domaćin je imao tri minute kasnije kada je izvana opalio Josip Knežević. Nije bilo loše, ali otišlo je kraj stative. Odličan udarac BSK-a, najbolji do tada na susretu, imao je Vujanić s otprilike 11 metara u 36. minuti, ali parada Ivana Marjanovića zaustavila je pogodak domaćina.

Nakon toga u sudaru glavama Marka Dobrijevića i Karla Bungića teže je prošao igrač Vukovara kojem je pukla arkada. Igru je mogao nastaviti. Jako, jako lukav pokušaj u 44. minuti Zinedina Mustedanagića koji je opalio s pola terena. Išlo je točno pod gredu, ali Đilas se u zadnji trenutak uspio vratiti i odbiti u korner.

Do vodstva su Vukovarci stigli u 51. minuti. Gonzales je glavom prebacio za Knölla koji glavom skreće loptu kraj istrčalog Đilasa pa je zatim šalje u mrežu iz blizine. Još jedna sjajna šansa za Knölla u 56. minuti, ali je pucao malo kraj stative.

Dva igrača koja su ušla s klupe donijela su izjednačenje domaćinu u 84. minuti susreta. Hrvoje Plum je ubacio, a Ilan Pejić iz blizine skrenuo loptu u gol za 1:1. Vraća se Vukovar u vodstvo već četiri minute kasnije, lopta u prostor Mustedanagića za Knölla koji zaobilazi neodlučnog Đilasa i posprema je u gol.

Potvrda pobjede gostiju stigla je u 90. minuti, Franco Capitani je prekrasno proigrao Mustedanagića koji se sjurio prema golu i lako pospremio pod gredu.