Ribola rutinski do prve ovosezonske pobjede, Crikvenica nije iznenadila

Sportnet, Branimir Korać • ponedjeljak, 16.10.2023.

Posljednji dvoboj drugog kola Prve lige odigran je u kaštelanskoj dvorani Sokolana, a nakon zanimljive i kvalitetne utakmice slavila je domaća momčad s rezultatom 85:72...

U dinamičnom susretu kojeg su na kraju uvjerljivo dobili igrači Damira Rančića, gostima su najviše problema zadali mladi igrači kaštelanskog sastava, dok je dvojac najiskusnijih, Ante Delaš i Mateo Kedžo, na terenu kombinirano proveo svega 15-ak minuta.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi strijelac popodnevnog košarkaškog nadmetanja bio je Ivo Zukanović koji je utakmicu završio sa 18 ubačenih poena, uz po šest skokova i asistencija te pet ukradenih lopti što ga je učinilo i najučinkovitijim igračem utakmice,

Prvi do njega po broju koševa bio je član Crikvenice Gabriel Beppe Tomas (17 poena), a zatim redom slijede Antonio Klepo i Gabriel Pepelar s po 16 koševa, Marko Šulentić s 15, Josip Vidović s 14, Mario Krešić s 12…

Ribolu već u srijedu čeka novi izazov, a taj je finale Kupa Krešimir Ćosić za regiju Jug. Da bi postala prvak Dalmacije u prvom krugu ovog natjecanja, kaštelanska momčad treba u Zadru nadigrati domaćina, KK Jazine Arbanasi, ekipu koja ih je s minimalnih "pola koša" prije tjedan dana svladala u prvom kolu Prve lige.

Zoran Dragojević, trener Crikvenice: "Prije svega čestitke ekipi Ribole Kaštela na odličnoj predstavi i pobjedi. Nama je ovo prva gostujuća utakmica u Prvoj ligi, učimo koje sve stvari u ovom rangu natjecanja ne prolaze, a naučili smo ih raditi u Drugoj ligi. To je jedna škola i proces koji je pred nama, nadamo se boljem i prvoj pobjedi već u sljedećem kolu kada dočekujemo Stoju. Ekipi Ribole sretno u daljnjem natjecanju."

Damir Rančić, trener Ribole Kaštela: "Čestitke momcima na zasluženoj pobjedi. Ovo nam je bila prva ovosezonska službena utakmici kuća pa je možda i normalno da smo u jednom periodu bili malo i nervozni. Imali smo krajem prvog poluvremena 13 razlike kada smo dopustili gostima da nam naprave seriju 8:0 i otiđu u svlačionicu u dobrom raspoloženju. Međutim, u drugom smo dijelu ponovno uspjeli nametnuti svoj ritam i praktički cijelu utakmicu kontrolirali na desetak koševa prednosti. S obzirom da ćemo u dva tjedna odigrati ukupno šest važnih prvenstvenih i kup utakmica, uspjeli smo većini igrača dozirati minutažu i sačuvati dvojicu veterana za sljedeće dvije utakmice koje nas očekuju u srijedu i subotu, prva za pobjednika Kupa Krešimir Ćosić regije Jug i druga prvenstvena protiv jednog od najvećih favorita lige, osječkih Vrijednosnica. Mladi su danas igrali dobro, normalno je da se svi skupa još tražimo jer pokušavamo promijeniti i stil igre u odnosu na prošlu godinu, a zbog brojnih ozljeda tijekom priprema treba nam još vremena da sve sjedne na svoje mjesto. Crikvenici, koja nam je bila velika nepoznanica pred utakmicu, čestitke na fer i korektnoj igri i sretno im dalje u prvenstvu."