Krasni golovi Hrvatske, Bugarska U-19 ipak slavila u Zaprešiću

Branimir Korać • utorak, 17.10.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina odigrala je posljednju utakmicu u ovom reprezentativnom terminu i upisala je poraz od Bugarske iako je većim dijelom susreta bila bolji protivnik...

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina u Zaprešiću je poražena od Bugarske s 4:3 u zanimljivom i dinamičnom dvoboju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bugari su poveli u 22. minuti kada je Aleksandrov ubacio, a Bačev ostao potpuno sam i glavom iz blizine pogodio za vodstvo.

Hrvatska je uzvratila u 37. minuti krasnim pogotkom Brajkovića, Matković nije zahvatio ubačenu loptu, ali ispalo je još bolje i Brajković je snažnim udarcem pogodio pod gredu za 1:1.

Iako je Hrvatska bila bolja, Bugarska je došla do novog vodstva u 42. minuti, u kontri je lopta došla do Marinova koji ulazi u 16 metara i zabija za 2:1.

Još jedan krasan pogodak Hrvatske stigao je u 54. minuti, ovaj put Vrbančić je izvana krasno pogodio u sam gornji kut i Hrvatska je poravnala na 2:2.

Bugarska i treći put dolazi u vodstvo i to u 60. minuti nakon igranja rukom Ruškovačkog u 16 metara. Kazneni udarac izveo je Marinov za 3:2.

Nesretni Ruškovački skrivio je još jedan kazneni udarac pet minuta kasnije, a Marinov podiže s 11 metara na 4:2.

Hrvatska smanjuje tek duboko u sudačkoj nadoknadi. Božinov je srušio Travagliju u 16 metara i dosuđen je novi kazneni udarac. Bugarski vratar Božev nije slijedio upute suca prije izvođenja i zaradio je drugi žuti karton. Kapulica je izveo kazneni udarac i postavio konačnih 3:4.