Supersport Prva NL, 11. kolo, 21.10.2023, 13:50 h, ŠNC Stjepan Spajić
Suci: Ante Terzić, Dujo Sarić, Miro Hantak; 4. sutkinja: Jelena Pejković
0:1(0:1) Zrinski
Mario Tadić 31'

Nova pobjeda za Zrinski Osječko 1664, jedan gol je sve odlučio

Petar Jenjić • subota, 21.10.2023.

Zrinski Osječko 1664 slavio je na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel rezultatom 1:0. Domaćin je tako i šesti put zaredom ostao bez prvenstvene pobjede u SuperSport Prvoj NL...

Fran Tomek
46'
10
Petar Petriško
60'
3
Nikola Jakovljević
72'
7
Luka Kekez
72'
18
Branimir Ćavar
79'
Ivijan Svržnjak
60'
23
Domagoj Jelavić
73'
19
Ivan Jajalo
74'
5
Luka Ćubel
89'
14
Gabriel Eskinja
89'
Igor Budiša

Nogometaši Zrinski Osječko 1664 slavili su na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel te barem privremeno samostalno preuzeli vrh ljestvice u SuperSport Prvoj NL. Jedan pogodak bio je dovoljan za pobjedu, a Dubrava je tako produžila niz na šest utakmica bez pobjede.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolja šansa do tada na susretu stigla je u 23. minuti. Dragan Juranović nije bio najprecizniji. Pucao je isprve, iz voleja, s deset metara, potpuno neometan, ali loše je zahvatio loptu.

Šest minuta kasnije prvi udarac gostiju, ubacio je Amar Pekarić za Ajdina Mujagića n oštro na peterac, ali obranio je Tin Šarkanj.

U 31. minuti Zrinski Osječko 1664 stigao je do vodstva. Tin Kuprešak ubacio je iz kornera, a Mario Tadić skrenuo loptu u gol iz voleja.

Odmah na početku nastavka domaćin je tražio crveni karton za Marija Tadića kao potencijalno posljednjeg igrača obrane koji je napravio prekršaj, no ništa od toga. Iz tog slobodnog udarca pucao je Juranović, ali obranio je Marin Stanić.

Iz 70. minute izdvaja se prilika Luke Kekeza, ali udarac je otišao kraj gola. Sedam minuta kasnije Fran Topić lijepo je proigrao Patricka Kessea, ali napadač Dubrave nije najbolje reagirao i pucao je preslabo.

Do kraja pravih prilika nije bilo i gostujuća ekipa sačuvala je stečeno vodstvo.

SuperSport Prva NL, 11. kolo:
Dubrava Tim Kabel - Zrinski Osječko 1664 Dubrava Tim Kabel - Zrinski Osječko 1664 46. minuta - potencijalni crveni Zrinskog