Supersport Prva NL, 11. kolo, 22.10.2023, 15:00 h
Croatia Zmijavci 6:2 Orijent
Orijent

U pravoj golijadi Croatia Zmijavci do prve pobjede sezone

Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

Croatia Zmijavci stigli su do prve pobjede sezone u SuperSport Prvoj NL. Na domaćem terenu slavili su protiv Orijenta s visokih 6:2...

Do prve pobjede sezone stigla je Croatia iz Zmijavaca koja je pred domaćom publikom upisala visoko, rutinsko slavlje i došla do sva tri boda. Protivnik je bio Orijent 1919, a domaćin je slavio rezultatom 6:2.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je u vodstvo stigao u četvrtoj minuti zahvaljujući pogotku Tomislava Gudelja. Deset minuta kasnije stigao je drugi gol, a zabio ga je Dino Šimunić, da bi u 37. minuti Croatia stigla do 3:0 zahvaljujući Anti Šuti.

Tomislav Gudelj zabio je svoj drugi gol u 51. minuti, a nakon toga gosti su smanjili preko Dominika Simčića. A onda smo u razmaku od 68. do 71. minute vidjeli čak tri pogotka.

Prvo je zabio Tomislav Krizmanić za 5:1, a u sljedećem napadu Ante Šuto zabio je svoj drugi pogodak. Zaostatak Orijenta smanjio je Matej Mršić, ali zahvalu treba poslati i domaćem vrataru koji nije najbolje reagirao.

Croatia je tako stigla do devet osvojenih bodova i ostavila BSK na posljednjem mjestu, dok Orijent ostaje na 11 bodova. Ovo mu je bio šesti poraz sezone.