Igrači s klupe donijeli prevagu i odveli Sesvete do pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 20.10.2023.

U prvom susretu 11. kola SuperSport Prve NL Sesvećani su ugostili BSK iz Bijelog Brda i upisali su pobjedu 2:0. Gosti su pokazali vrlo malo i zasluženo su poraženi...

Sesvećani su potvrdili odličnu formu i upisali su novu pobjedu. Nakon onog lošeg ulaska u sezonu gdje stvari nisu funkcionirale onako kako su se u klubu nadali, Sesvećani su se konsolidirali i zaigrali puno bolje.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sada su već u nizu od šest utakmica bez poraza, u toj seriji upisali su četiri pobjede i dva remija.

Četvrta pobjeda upisana je protiv BSK-a iz Bijelog Brda koji je ponovno ušao u loš niz. Nakon remija s Jarunom i prve ovosezonske pobjede u gostima kod Cibalije, uslijedili su porazi prvo od Vukovara 1991, a onda od Sesveta.

U 90 minuta igre BSK u Sesvetama nije uspio kreirati niti jednu priliku. Tek u 94. minuti uputio je prvi udarac u okvir gola, ali Nikolićev pokušaj iz okreta išao je ravno u Žigera koji nije imao problema s tom loptom i ostalo je 2:0.

U prvom poluvremenu jedino vrijedno za spomenuti su dva pokušaja Guje, prvi put ga je pročitao vratar Đilas, a drugi put je otišao previše ukoso.

U drugom dijelu bolji Sesvećani, posebno nakon ulaska Frana Čuljka i Olivera Petraka.

Niti deset minuta nakon njihovog ulaska Sesvećani su poveli. Mamić je ubacio s desne strane za Čuljka koji prima loptu, okreće se i precizno pogađa u donji kut.

U 76. minuti Petrak je iz slobodnog udarca zaorijetio, ali lopta od živog zida ide u korner.

Desetak minuta kasnije domaćin dolazi do drugog pogotka. Topić je ubacio iz kornera, a Petrak iz teške pozicije glavom u padu povećava prednost.

Do kraja susreta tek još jedna prilika za BSK, ali bez pogodaka, ostalo je 2:0 za Sesvete.