Dinamo u zagrebačkom dvoboju potpuno nadigrao Cedevitu Junior

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

U susretu petog kola hrvatskog košarkaškog prvenstva, Dinamo je kao domaćin bio bolji od Cedevite Junior. Susret je prelomio odličnom trećom dionicom...

Uvjerljivu su pobjedu u hrvatskom prvenstvu ostvarili košarkaši Dinama u susretu petog kola prvenstva Hrvatske, a kao domaćini pobijedili su Cedevitu Junior rezultatom 91:64.

Igraj na hrvatsko košarkaško prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon izjednačenog prvog poluvremena utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Taj dio igre Dinamo je dobio čak 26:8 te je domaći sastav pobjegao na neuhvatljivih 71:48.

Dinamo su do pobjede vodili Hrvoje Garafolić i Ivan Vučić. Prvi je ubacio 22 poena uz šest skokova, dok je potonji postigao 20 poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Vrlo dobar je bio i Filip Kraljević sa 16 koševa i osam skokova.

Prvi strijelac u poraženom sastavu bio je Vito Kučić s 13 poena.

Na vrhu ljestvice su Split i Zadar koji imaju omjer 4-0. Dinamo je sada na 4-1, dok Cibona ima tri pobjede i jedan poraz. Cedevita Junior je odigrala četiri utakmice te je na omjeru 2-2.