Mate Pavić krenuo pobjedom u paru s Fincem na turniru u Baselu

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.10.2023.

Hrvatski tenisač Mate Pavić u paru s Fincem Harrijem Heliovaarom upisao je pobjedu u susretu prvog kola turnira u Baselu gdje su igrali protiv domaćeg para s pozivnicom...

Mate Pavić i Harri Heliovaara upisali su pobjedu u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Baselu. Domaći par Leandro Riedi i Dominic Stricker ušao je u turnir s pozivnicom, no nije iznenadio.

Igraj na mečeve parova u Baselu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pavić i Heliovaara nisu ispustili niti set te su za 80 minuta izborili nastup u četvrtfinalu.

U prvom gemu meča Heliovaara i Pavić došli su do breaka i do kraja seta nisu imali problema. Problemi su se javili u drugom setu gdje du se našli u zaostatku 3:0 i suočeni s 15:40 i tri break lopte za dvostruki break.

Međutim uspjeli su se izvući i u završnici seta doći do breaka s kojim su otišli do pobjede.

U četvrtfinalu igrat će protiv trećih nositelja Gonzaleza i Roger Vasselina ili Frantzena i Jebensa koji su ušli u glavni turnir kroz kvalifikacije.

Prvi nositelji su Dodig i Krajicek koji kreću protiv Auger Aliassimea i Korde.

ATP Basel, prvo kolo:
Harri Heliovaara/Mate Pavić (Finska/Hrvatska) - Leandro Ridei/Dominic Stricker (Švicarska, WC) 6:4, 7:5