Europska liga, skupina D: Arsenić ozlijeđen u ružnom startu Gyokeresa, Sportingu bod s igračem manje

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

U skupini D Europske lige višena su dva remija. Atalanta i Sporting u statusu favorita nisu uspjeli doći do gostujućih pobjeda...

Duje Strukan sudio je dvoboj u Grazu i imao je dosta posla. Sturm i Atalanta remizirali su 2:2, s hrvatski sudac dosudio je dva kaznena udarca te jedno isključenje.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sturm je dobro krenuo i poveo je golom Alexandera Prassa u 13. minuti. Međutim do kraja prvog dijela Atalanta je došla do preokreta golovima Luisa Muriela.

Kada je na početku drugog poluvremena Sturm ostao s igračem manje nakon što je Stefan Hierlander zaradio drugi žuti karton, činilo se da će Talijani rutinski dovršiti posao. Međutim nisu došli do trećeg pogotka i kažnjeni su u 80. minuti kada domaćin s 11 metara preko Szymona Wlodarczyka dolazi do boda.

Mario Pašalić kod gostiju je ostao na klupi.

Remi je viđen i u Poljskoj gdje je Rakow ugostio Sporting iz Lisabona. Gosti su od osme minute igrali s igračem manje, ali su uzeli bod.

Već u osmoj minuti Viktor Gyokeres je isključen zbog ružnog starta na hrvatskom internacionalcu Zoranu Arseniću koji je morao i napustiti igru.

Iako je ostao s igračem manje, Sporting je poveo u 14. minuti preko Sebastiana Coatesa i vodstvo je držao sve do 79. minute kada Fabian Piasecki poravnava na 1:1.

Fran Tudor i Ante Crnac kod domaćina su odradili cijelu utakmicu.