Europska liga, skupina E: Liverpool nedodirljiv, LASK novim porazom sve dalje od prolaza

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

Liverpool se posve odvojio na vrhu ljestvice skupine D s maksimalnim učinkom. Slijede ga Toulouse i Royale Union dok je LASK na dnu s nula bodova...

U skupini E Europske lige vodit će se velika bitka za drugo mjesto. LASK je napravio još jedan korak unatrag u toj utrci i ostao je na dnu ljestvice bez bodova nakon poraza kod Royale Uniona 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Austrijanci su poveli golom Mosesa Usora u 24. minuti i držali su vodstvo sve do 84. minute kada iz kaznenog udarca pogađa Cameron Puertas. Domaćin je do potpunog preokreta i tri bodna bodas stigao u 94. minuti preko Christiana Burgessa.

Marin Ljubičić odradio je cijelu utakmicu kod gostiju.

Liverpool grabi prema prvom mjestu i trećom pobjedom. Ovaj put visokom 5:1 protiv Toulousea i to posve zasluženom.

Diogo Jota već u devetoj minuti načeo je mrežu gostiju da bi u 16. minuti Thijs Dallinga izjednačio. Ipak, do odlaska na odmor Liverpool je preko Watarua Enda i Darwina Nuneza osigurao pobjedu. U drugom dijelu samo su je potvrdili Ryan Gravenberch i Mohamed Salah.