SuperSport HNL, 13. kolo, 28.10.2023, 18:10 h, Opus Arena
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Split)
Elias Zaian Filet 90'+7'
Istra 1961

Hat-trick Vedrana Jugovića osigurao Osijeku tri boda protiv Istre 1961

Mihaela Bradovski • subota, 28.10.2023.

Nakon velike pobjede na Poljudu protiv Hajduka, Osijek je slavio i na Opus Areni protiv Istre 1961 koju je svladao s 3:1, a junak je bio Vedran Jugović...

Nanjušio je Zoran Zekić na poluvremenu kako neće ići glatko protiv Istre ako ne promijeni neke stvari. Poslao je na teren Vedrana Jugovića i Miju Caktaša što je bio polovično uspješan potez. Naime Caktaš se ozlijedio, a Jugović se prometnuo u junaka s hat-trickom.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro. Omerović i Bukvić bili su jedini koji su izgledali konkretnije, bilo je dosta pogrešaka, a obrana Istre dobro je odbijala napade domaćina.

Tada Zekić povlači ključan potez, uvodi na travnjak Jugovića, a on mu odmah uzvraća na najbolji način.

Tek minutu bio je na terenu prije nego je postigao pogodak, Bukvić je nabacio iz kornera, a Jugović glavom posve sam zakucao loptu u mrežu.

Na novu veću priliku čekalo se do 67. minute kada Omerović dobro puca izvana, a Majkić odbija loptu od vratnice u korner.

Nakon izvedenog kornera uslijedila je prava konfuzija na terenu. Duarte je poslao loptu u mrežu i Titlić je pokazao na centar, no gosti su odmah krenuli s prosvjedima. Naime tijekom akcije čuo se zvižduk s tribina, igrači Istre su stali i tako su domaćini došli do gola. Uslijedile su konzultacije i Titlićeva promjena odluke nakon čega su slijedili prosvjedi domaćina, ali bezuspješno.

No nije prošlo bez drugog pogotka. U 86. minuti Lovrić je ubacio iz kornera, Bralić prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je sam Jugović koji zabija za 2:0.

Fantastična večer Jugovića okrunjena je hat-trickom. U sudačkoj nadoknadi Douglas je igrao rukom nakon kornera, a Jugović s 11 metara pogodio za 3:0.

U samoj završnici gosti su uspjeli preko Fileta samo postaviti konačnih 3:1.

Zanimljiv dvoboj u Osijeku i zaslužena pobjeda domaćina.