Zadar puno teže od očekivanja do pobjede protiv Bosca

Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.10.2023.

Košarkaši Uadra upisali su pobjedu u šestom kolu hrvatskog prvenstva protiv Bosca. Slavili su Zadrani puno teže od očekivanja s 81:78...

Zadar je izbjegao iznenađenje u Trnskom, ali opasno je hodao po rubu. Bosco još uvijek ne zna za pobjedu, međutim nije izdržao i morao je priznati poraz.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zasigurno je Danijel Jusup želio odmoriti više igrača, ali na kraju je samo Luka Božić ostao bez minutaže. Marko Ramljak je primjerice igrao 20 minuta iako bi vjerojatno igrao i manje da su Zadrani stvorili razliku i mirno odradili posao.

Bosco je u prvom poluvremenu osjetio da može igrati s ovako neraspoloženim Zadrom, ohrabrio se i stvorio razliku te na odmor odnio vodstvo 45:39.

U drugom dijelu Zadar je napravio preokret, a kada je pobjegao na 79:70 tri i pol minute prije kraja, činilo se da je definitivno prelomio utakmicu.

Domaćin se borio i uspio se vratiti na minus dva u zadnjoj minuti, ali Zadar je ipak izdržao i odnio pobjedu.

Najbolji kod Zadra bili su Lovro Mazalin s 13 poena i pet skokova i Petar Vujačić s 12 poena. Kod Bosca Borna Katanović upisao je 19 poena uz pet ukradenih lopti, a Toni Jelenković dodao je 17 poena i sedam skokova.