Supersport Prva NL, 14. kolo, 10.11.2023, 14:00 h, Dugopolje
Suci: Patrik Pavlešić (Duga Resa), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina)
Patrick Stanić 58'
Dominik Dogan 72'

Nezaustavljivi Zrinski pobjeđuje i u blatu, lider u Solinu uzeo tri jako bitna boda

Mihaela Bradovski • petak, 10.11.2023.

U susretu 14. kola SuperSport Prve NL Solin je u Dugopolju ugostio Zrinski koji je slavio s 2:1. U jako teškim uvjetima gosti su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu...

Luka Kuvačić
46'
15
Josip Vučković
46'
9
Mehdi Ouamri
80'

Domagoj Jelavić
54'
21
Ajdin Mujagić
54'
14
Ivijan Svržnjak
83'
13
Gabriel Eskinja
89'
Igor Budiša

Kada je Solin poveo početkom drugog poluvremena, treneru Zrinskog Igoru Budiši vjerojatno je prošlo kroz glavu - zašto smo pristali igrati na ovakvom travnjaku.

Igraj na utakmice SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je dosta elemenata za prekinuti utakmicu ili je uopće ne započeti. Lopta nije odskakala na nekim dijelovima, bili su cijeli bazeni vode na travnjaku, a kiša je neumorno padala.

U prvom poluvremenu tako nismo vidjeli skoro pa ništa. I jedni i drugi mučili su se u kontroli lopte, a samo jedan konkretan pokušaj i to gostiju kada je Tadić pucao iz voleja, a sjajno obranio Buljan.

Odmah na početku drugog dijela domaćin je poveo. Dugačka lopta ubačena je u 16 metara, Stanić je loše istrčao, lopta pada pred Čuića koji lakoćom pogađa praznu mrežu.

Na odgovor gostiju čekalo se deset minuta. Tada Stranput puca izvana, udarac je bio neprecizan, no lopta dolazi do Patricka Stanića koji je snalažljivo glavom šalje u mrežu.

Na drugoj strani Lovrencsics jer dva puta prijetio, ali Marin Stanić bio je budan i brani oba pokušaja.

Zrinski koristi svoju šansu iz 72. minute kada je Dominik Dogan iz blizine zabio za pobjedu Zrinskog.