Supersport Prva NL, 14. kolo, 11.11.2023, 13:50 h, ŠNC Stjepan Spajić
Suci: Luka Slišković, Josip Bošnjak, Patrik Tkalčević; 4. sudac: Antonio Melnjak

Branimir Korać • subota, 11.11.2023.

Sesvete već neko vrijeme igraju u sjajnoj formi, a nova tri boda uhvaćena su u gostima kod Dubrave. Na vrlo teškom terenu slavili su s 2:0...

Patrick Junior Osei Kesse
54'
11
Fran Vukelić
54'
13
Ivan Bošnjak
54'

Branimir Ćavar
54'
8
Marko Ivanović
78'
Oliver Petrak
46'
25
Dominik Braun
46'
10
Mateo Topić
80'

Mario Rac

Dva pogotka i nekoliko sjajnih prilika viđeno je u susretu 14. kola SuperSport Prve NL u Sigetu. Na stadionu Hrvatskog dragovoljca, gdje je Dubrava domaćin, Sesvećani su iskoristili dvije dobre prilike i tako su nastavili sjajan rezultatski niz.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U sezonu su ušli loše, ne toliko igrom koliko realizacijom i rezultatima te su dugo čekali na prvu pobjedu. Međutim uhvatili su pravi ritam i sada nižu odlične rezultate te su na visokoj petoj poziciji na ljestvici.

Uvjeti u Sigetu bili su vrlo teški za igru, travnjak na mjestima prekrivenim velikim lokvama i blatom, a u svemu su se bolje snašli gosti.

Dubrava je mogla povesti sredinom prvog dijela kada je Pavlović bio u odličnoj situaciji, ali obranio je Karlo Žiger.

Desetak minuta nakon toga gosti dolaze do vodstva. Palić je u 16 metara srušio Matića i dosuđen je penal koji u pogodak pretvara Ivor Ljubanović.

Odmah na početku drugog dijela Sesvećani dolaze do novog pogotka. Mirko Sušak izborio se za prostor za udarac i lijepo je pogodio za 2:0.

Mogli su domaćini zakomplicirati dvoboj i doći do smanjenja. U 61. minuti Juranović je ubacio, a Toma Palić iz sjajne situacije pucao je neprecizno.

Sedam minuta kasnije prvo je lokva vode pred golom Dubrave spasila domaćina, a zatim je iz sljedećeg napada na drugoj strani Kesse loše reagirao nakon dodavanja Juranovića.

Sesvećani tako odnose još tri boda i nastavljaju sa sjajnom formom.