Supersport Prva NL, 14. kolo, 13.11.2023, 14:00 h
2:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Jarun nadigrao Cibaliju i pobjegao joj na ljestvici

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.11.2023.

Nogometaši Jaruna upisali su pobjedu u susretu 14. kola protiv Cibalije. Slavili su s 2:0 i pobjegli su Vinkovčanima na četiri boda razlike...

Carlo Mateković
59'
6
Mihael Stipić
75'
8
Josip Marinić
84'
13
Niko Radujković
84'
21
Marko Domančić
84'
Josip Pejić
54'
23
Leon Marković
82'
64
Miro Soldo
88'
10
Samer Spahić
88'

Siniša Sesar

U posljednjem susretu 14. kola SuperSport Prve NL Jarun je u Zaprešiću ugostio Cibaliju i upisao pobjedu 2:0. Zagrepčani su potpuno zasluženo slavili, Cibalia nije bila toliko opasna dok je s druge strane domaćin imao niz zanimljivih sutuacija.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je domaćin preuzeo inicijativu, a prvu veliku priliku imao je u 18. minuti kada je Josip Tadić primio loptu i sjurio se prema golu, došao do vratara i pokušao ga svladati lobom, mešutim taj pokušaj bio je prejak i rezultat se nije mijenjao.

Pet minuta kasnije Pranjić u kaznenom prostoru pronalazi Alghoula, ali njegov pokušaj vrlo dobro brani vratar Kovačević.

U završnici prvog dijela još po jedna prilika na svakoj strani, prvo je Kovačević loše istrčao i promašio loptu, ona pada na glavu Bilobrka kojeg je to iznenadilo i puca visoko preko gola.

U drugom dijelu Jarun je i dalje bio bolji, a već u 47. minuti imao je sjajnu priliku. Alghoul se nbašao pred golom, skrenuo ubačenu loptu, ali svega koji centimetar pokraj vratnice.

U 67. minuti uporni Alghoul ipak je došao do pogotka. Ubačena lopta s desne strane, napadač Jaruna odlično je reagirao i glavom poslao loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije već je 2:0. Najljepši potez na susretu, Pucao je Pranjić s nekih 17-18 metara i snažnim udarcem pogodio gornji kut.

Bio je to konačan rezultat i zaslužena pobjeda domaćina.