Strijelci nisu bili pretjerano aktivni, Komori do nove pobjede

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Odigrano je još sedam utakmica afričkih kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo. Novu pobjedu upisali su Komori, dok je prvu upisala Namibija...

Prvu pobjedu upisala je Zelenortska Republika koja je slavila kod Eswatinija s 2:0. Strijelci za sva tri boda bili su Mendes i Monteiro u 17. i 38. minuti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvoboj Mauricijusa i Angole završio je bez golova. Domaćinu je to prvi osvojeni bod, a Angolu drugi istim rezultatom.

Namibija je do prve pobjede u skupini stigla u gostima kod Sv. Tome i Principa rezultatom 2:0. Pogotke su postigli Tijueza u devetoj i Goncalves Mateus u 75. minuti, što je ujedno bio i autogol.

Do druge pobjede u kvalifikacijama stigli su Komori koji su kao domaćini minimalno slavili protiv Gane. Pogodak za slavlje postigao je Myziane Maolida u završnici prvog poluvremena.

Libija i Kamerun odigrali su bez pobjednika, dvoboj je završio rezultatom 1:1, a obje ekipe došle su do četvrtog boda. Gosti su poveli iz penala preko Ntchama, da bi domaćinima remi donio Aleiyan.

Bez pogodaka završili su i susreti Južnog Sudana i Mauritanije te Toga i Senegala.