Vodeni sportovi

Splitski Jadran potvrdio prolazak u četvrtfinale Lige prvaka!

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Vaterpolisti splitskog Jadrana izborili su četvrtfinale Lige prvaka. Na domaćem bazenu sa 16:14 svladali su Jadran Herceg Novi...

Kolo prije kraja grupne faze Lige prvaka, splitski Jadran osigurao je plasman u četvrtfinale. Za to mu je bio dovoljan bod protiv imenjaka iz Herceg Novog, no hrvatski prvak uzeo je puni plijen rezultatom 16:14.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prve dvije četvrtine bile su vrlo izjednačene, a nakon 16 minuta rezultat je bio poravnat. Nekako se činilo najrealnijim kada se sve zbroji i oduzme (5:5).

U trećoj četvrtini vaterpolisti domaće momčadi postigli su čak sedam pogodaka, a primili pet. Imali su i napad za tri razlike, no nisu ga realizirali (12:10).

Nakon toga ekipa iz Herceg Novog postiže nekoliko golova u kratkom periodu te dolazi do dva uzastopna poravnanja (12:12, 13:13). Nakon toga domaćin je vezao dva pogotka, a do kraja prednost nije ispustio.

Luka Bukić s pet golova (5/5) predvodio je Jadran do pobjede, dok je Jerko Marinić Kragić dodao četiri pogotka. Mate Anić obranio je 11 udaraca.

Ivan Nagaev je sa šest pogodaka predvodio gostujuću ekipu.