Nexe nastavlja sjajan niz, zadržan maksimalan učinak u Europskoj ligi

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Rukometaši Nexea stigli su do nove pobjede u Europskoj ligi. Pred svojim navijačima slavili su rezultatom 35:28 protiv Povazske Bystrice...

Sa sjajnim izvedbama nastavlja Nexe koji ove sezone i dalje ne zna za poraz. U susretu četvrtog kola skupine D Europske lige stigao je do nove pobjede pred svojim navijačima.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Našičani su za protivnika imali Povazasku Bystricu koju su svladali rezultatom 35:28 i tako ostali na vrhu skupine. U prvoj međusobnoj utakmici hrvatska ekipa slavila je s velikih 11 razlike (39:28).

Gosti su nakon desetak minuta igre imali pogodak prednosti, bilo je 8:7, nakon čega slijedi serija Nexea od 4:0, a kako je odmicalo poluvrijeme, tako je i prednost rasla. Nakon 30 minuta igre bilo je 19:15.

U nastavku susreta nije bilo prevelikih problema za hrvatskog doprvaka koji je podebljao prednost i mirno priveo utakmicu prema kraju.

Gal Marguč s osam golova predvodio je Nexe, dok je Predrag Vejin dodao šest pogodaka. Lubomir Duriš s devet golova predvodio je goste.