Konferencijska liga, skupina B, 5. kolo, 30.11.2023, 14:00 h
Breidablik 1:2 Maccabi Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv potvrdio prolazak skupine Konferencijske lige

Petar Jenjić • četvrtak, 30.11.2023.

Plasman u sljedeću fazu Konferencijske lige izborio je Maccabi Tel Aviv. Izraleska momčad je s 2:1 slavila na gostovanju kod Breidablika...

Nogometaši Maccabi Tel Aviva slavili su na gostovanju kod islandskog Breidablika s 2:1, čime su potvrdili jedno od prva dva mjesta. Izraelci su sada na 12 bodova, Gent ima deset, Zorja četiri, a Breidablik je posljednji bez bodova.

Igraj na Konferencijsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izraelska momčad došla je do vodstva u 35. minuti susreta kada je poentirao Dan Biton koji je postigao pogodak i u prvoj međusobnoj utakmici. Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Nakon što je u 56. minuti gostima poništen gol zbog igranja rukom, pet minuta kasnije Islanđani su došli do poravnanja. Pogodak je postigao Gisli Eyjlofsson.

Ipak, Maccabi je došao do punog plijena, zahvaljujući pogotku Erana Zahavija u 82. minuti. To mu je bio treći europski gol ove sezone. Domaćin je do kraja ostao i s igračem manje nakon što je strijelac Eyjloffson zaradio drugi žuti karton.