Jusup: 'U odlučujućim napadima izvrsno smo odigrali u napadu'

Sportnet, Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2023.

Trener Zadra Danijel Jusup prokomentirao je novu pobjedu Zadra u ABA ligi. Istaknuo je da su igrači bili mirni u završnici, ali i da mu nedostaje još jedan u rotaciji...

Zaista veliku pobjedu upisao je Zadar na gostovanju kod Cedevite Olimpije. Do petog slavlja u ABA ligi ove sezone stigao je rezultatom 79:73, a dvoboj je prokomentirao trener Danijel Jusup.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Utakmica je bila jako zanimljiva, a mi smo tražili našu šansu. Znali smo da moramo biti strpljivi u napadu i ne smijemo dopustiti napadački skok, dogovorili smo se točno da ćemo spriječiti pick&roll igru u kojoj je posebice dobar Prepelič i to je u prvom poluvremenu bilo dosta dobro u obrani. U drugom poluvremenu sam se malo zabrinuo jer smo počeli primati lagane poene, bila je to malo i posljedica umora jer nam igrači igraju po 40 minuta. Pokazalo se da ih vrijedi zadržati, imali smo mirnoću, u odlučujućim napadima izvrsno odigrali u napadu, pogodili šutove za tricu i to je velika pobjeda za nas. Čestitam igračima i zahvaljujem navijačima koji su nas podržali."

Jusup je još jednom napomenuo da momčadi nedostaje jedan igrač u rotaciji.

"Kada smo prošle godine sastavili momčad rekli su da nećemo imati ni jednu pobjedu pa smo izborili play off. Mislim da nam je momčad dobra, da nam nedostaje još jedan igrač u rotaciji da možemo zadržati razinu igre. Sada previše trošimo igrače koji mogu igrati na ovoj razini, čim krenemo s izmjenama rezultat pada. Jako trpimo, u prvenstvu odmaram Božića i Ramljaka, na sreću tu dobro brodimo ali osvježenje će biti nužno želimo li zadržati ovu razinu igre", dodao je trener Zadra.

Izjave: KK Zadar