Ostali sportovi

Tri utakmice i tri poraza hrvatskih klubova u MEVZA ligi

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Zagrebačka Mladost, Mladost Ribola Kaštela i Mursa upisali su poraze u utakmicama MEVZA lige. Sveukupno su osvojili samo jedan set...

Slovački Komarno stigao je do sedme vezane pobjede u svim natjecanjima, a danas je na gostovanju kod zagrebačke Mladost slavio s 3:0 u setovima.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do slavlja je stigao nakon nešto više od sat vremena igre. Prvi set otišao je na stranu gostiju s 25-23, drugi rezultatom 25-22, dok u trećem nije bilo prevelike drame. Komarno je slavilo s 25-18 i ostavilo Mladost bez ijedne pobjede.

Na dnu ljestvice bez slavlja je i osječka Mursa koja je danas kao domaćin poražena od austrijskog Aich/Doba s 3:1 u setovima. Spomenutoj ekipi ovo je druga pobjeda u trećoj utakmici.

Gostujući sastav prvi je set dobio s 25-16, a u drugom je ispustio četiri poena više. Mursa je smanjila zaostatak na 2:1 s 25-19, međutim, tijesan četvrti set otišao je na stranu Aicha s 25-23.

Još jedan poraz upisala je i Mladost Ribola Kaštela koja je gostovala kodslovačke Mjyave. Domaćin je uspješno odradio još jednu utakmicu te na koncu slavio s 3:0 u setovima.

Kaštelani tako ostaju na dnu ljestvice bez dobivenog seta. Danas su prvi izgubili tijesno s 27-25, drugi 25-20, a treći 25-16.