Odlično drugo poluvrijeme Splita za uvjerljivu pobjedu protiv Mege

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2023.

U posljednjem susretu 12. kola ABA lige košarkaši Splita upisali su pobjedu protiv Mege s 88:73. Presudilo je sjajno drugo poluvrijeme domaćina...

Košarkaši Splita upisali su važnu pobjedu u 12. kolu ABA lige te su stigli do omjera 4-8. Iza Splita tako su na ljestvici i dalje FMP, Krka i Mornar, a dobro je da hrvatski predstavnik ipak i dalje ima kontrolu nad situacijom i drži se iznad pozicija koje bi ugrozile njihov status.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mlada momčad Mege tijekom cijele sezone pokazuje prilične oscilacije, a tako je bilo i u Splitu. U prvom dijelu bilo je boljih i lošijih razdoblja, ali u nastavku je Mega dosta pala, teško je držala ritam Splita koji je u potpunosti odveo utakmicu na svoj mlin.

Na poluvremenu je Mega imala vodstvo 47:45, međutim u drugom dijelu gosti su zaustavljeni na samo 26 poena i upisali su u konačnici uvjerljiv poraz.

Šest minuta prije kraja treće dionice još je bilo samo 54:53, ali nakon toga se Split malo odvaja, dolazi do sedam poena prednosti i s vodstvom ulazi u posljednjih deset minuta.

Trica Perkovića i polaganje Ljubičića doveli su Split prvi put do dvoznamenkaste razlike, Mega se samo jednom uspjela spustiti na minus osam, bliže od toga nije išlo.

Završilo je 88:73, Split je imao nadmoć u skoku i bio je puno precizniji u šutu za dva poena gdje su gosti dosta griješili.

Najbolji kod Splita bili su s po 20 poena Toni Perković i Shannon Shorter. Kod Mege Uroš Plavšić upisao je 17 poena, a po 14 su dodali Nikola Đurišić i Nikola Topić koji je dodao i osam asistencija i pet skokova.