Čudesni Matković srušio rekord ABA lige u pobjedi Cedevite Olimpije!

Petar Jenjić • subota, 16.12.2023.

Cedevita Olimpija slavila je protiv Krke u susretu 12. kola ABA lige. Priča dana je Karlo Matković koji je predvodio domaćina do pobjede...

Odigrana je nova utakmica 12. kola regionalne ABA lige, a u Ljubljani smo gledali slovenski dvoboj između Cedevite Olimpije i Krke. Očekivano je slavio domaćin rezultatom 91:79.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kroz prvu četvrtinu Cedevita je dolazila do dvoznamenkaste prednosti (28:17), a Krka je nakon toga smanjila na minus devet. Nakon prvog poluvremena domaćin je imao okruglih deset poena viška (48:38).

U ostatku utakmice Cedevita je držala pristojan razmak, nedovoljno visok da prelomi susret, ali dovoljan da ostavi protivnika na razdaljini.

Hrvatski košarkaš Karlo Matković odigrao je sjajnu utakmicu te za 35 minuta na terenu ubacio 23 poena (9/13 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/4), osam skokova i rekordnih devet blokada.

Najviše blokada na jednoj utakmici ABA lige, njih ukupno sedam, do sada su podijelila petorica igrača: Shawn James za Maccabi, Slavko Vraneš za Partizan, Smiljan Pavič za Union Olimpiju, Zoran Nikolić za Budućnost i Uroš Luković za Mornar.

Isaiah Cousins sa 17 poena i sedam skokova predvodio je Krku. Darko Planinić je za 19 i pol minuta dodao devet koševa (3/11 za dva, slobodna bacanja 3/5) i pet skokova.