Zadar na krilima fenomenalnog Božića slavio u Železniku!

Petar Jenjić • petak, 15.12.2023.

Na krilima sjajnog Luke Božića, košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod FMP-a. Hrvatski prvak došao je tako do šeste pobjede sezone u regionalnoj ligi...

Nakon poraza od Borca, a zatim i u domaćem prvenstvu protiv Cibone, košarkaše Zadra čekalo je gostovanje kod FMP-a koji je u zadnjih pet utakmica u ABA ligi upisao pet poraza. Danas mu je stigao još jedan.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon slabijeg prvog poluvremena, Zadar je ubacio u brzinu više u nastavku i na krilima ponovno čudesnog Luke Božića slavio s 92:77. Tako se Jusupova momčad vratila na polovičan učinak od šest pobjeda i šest poraza.

Od zaostatka 8:4, Zadar je napravio seriju 7:0 i prešao u vodstvo. Egal je ostao do kraja prve četvrtine koju je FMP zaključio tricom za 26:23 zaključio preko Huga Bessona.

Domaćin je pojačao u drugoj četvrtini i ostao Zadar četiri minute bez poena. Imao je vodstvo 34:23, a tri minute prije poluvremena deset razlike (41:31). Ipak, gosti uspijevaju smanjiti zaostatak, a trica Krševana Klarice donijela je "samo" minus četiri (48:44).

Zadar je sjajno ušao u treću četvrtinu i sa šest uzastopnih poena došao do vodstva. Odličnu rolu hrvatska ekipa nastavila je i dalje, a Luka Božić donio je vodstvo od 63:54. Uoči posljednjih deset minuta gosti su vodili osam razlike (70:62).

Ubačajem Marka Ramljaka Zadrani su u 32. minuti prvi put stigli do dvoznamenkaste prednosti (74:64). Nastavio je hrvatski prvak sa sjajnom igrom na krilima Božića nastavio stvarati razliku pa je tako stigao i do 17 razlike (83:66).

Luka Božić susret je zaključio s 28 poena, 12 skokova i 11 asistencija, dok je Marko Ramljak dodao 16 koševa. Ukupno smo vidjeli 23 asistencije.

Najbolji je kod FMP-a bio Bojan Subotić sa 16 koševa.