Cibona u završnici izborila pobjedu kod Igokee!

Petar Jenjić • subota, 16.12.2023.

Cibona je u sklopu 12. kola gostovala kod Igokee i stigla do nove pobjede u ABA ligi. Vukovi su slavili s 91:87...

Nakon Zadra u gostima kod FMP-a, još jedan hrvatski klub stigao je do pobjede na gostovanju u 12. kolu ABA lige. To je Cibona koja je slavila kod Igokee rezultatom 91:87.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igokea je uoči ovog kola bila na samo dva poraza, ali Vukovi su pokazali kvalitetu više te stigli do svoje pete pobjede u ovom natjecanju u sezoni.

Igokea je bolje krenula u susret i povela sa 6:0 i 11:4, ali do krja prve četvrtine Cibona je okrenula zaostatak i vodila s 21:20. Serijom 8:0 Igokea je povela s 35:28, gosti su se vratili na minus dva (41:39), ali na poluvremenu je bilo pet razlike (46:41) za domaće.

Nešto više od sedam minuta prije kraja susreta Igokea je stigla do devet koševa viška (77:68), ali se Cibona vratila serijom od 9:0. Domaćin je nakon toga ponovno poveo sa šest razlike (85:79), ali do kraja je ubacio samo dva poena.

Jakov Mustapić s 22 poena i pet ukradenih lopti predvodio je Cibonu, dok je Aleksandar Aranitović dodao 21 koš.

Najbolji je kod Igokee bio Dragan Milosavljević s 22 poena.