Napoli gostuje u Rimu i želi se iskupiti za blamažu protiv Frosinonea

Mihaela Bradovski • subota, 23.12.2023.

17. kolo Serie A donosi u Rimu dvoboj između Rome i Napolija. Rimljani su u posljednja dva kola bez pobjede, a Napoli je upisao sramotan poraz u Kupu tijekom tjedna stoga i jedni i drugi ovdje imaju imperativ pobjede...

Vrlo važan dvoboj je pred Romom i Napolijem, dvije momčadi koje zbog posljednjih rezultata u ovom susretu trebaju tri boda. Roma zaostaje za Napolijem dva boda i pobjedom u ovom susretu može ga prestići i uoči blagdana vratiti dobro raspoloženje u momčad.

Igraj na Roma - Napoli na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poraz od Bologne u prošlom kolu bacio ju je na osmo mjesto na ljestvici. a on je stigao nakon što je prije toga remizirala 1:1 protiv Fiorentine. Da je upisala obje pobjede, danas bi bila posve drugačija slika i Roma bi držala četvrtu poziciju sa samo tri boda manje od Milana.

Međutim nije i tu je njen problem posljednjih godina, dosta je oscilacija u Rominim nastupima, sposobna je odigrati odlično i svladati i najbolje, ali jednako tako sposobna je i potpuno podbaciti.

I Napoli dosta oscilira ove sezone, nije ponovio prošlu sezonu koja je bila fantastična. U prvenstvu u posljednjih pet kola ima samo dvije pobjede i tri poraza. Gubio je od Empolija, Intera i Juventusa, a slavio je protiv Atalante i Cagliarija.

Posebna razočaranja bili su ti porazi od Empolija u prvenstvu i Frosinonea u Kupu, bili su to susreti u kojima je unaprijed upisana pobjeda i možda u tom lagodnijem pristupu i leži problem.

Roma je ipak kvalitetniji i zvučniji protivnik te je za očekivati i puno oprezniji Napoli.

Što su rekli

Jose Mourinho, trener Rome: "Napoli ima problema s nekoliko rezultata, ali nema problema s kvalitetom svojih igrača. To je identična momčad koja je prošle sezone osvojila titulu, ne računajući Kima. od 11 startera iz te momčadi, ovdje ih je još deset. Na svakoj poziciji imaju puno opcija i znamo koliko će nam biti teško. Nismo imali previše sreće u dosadašnjim međusobnim dvobojima."

Walter Mazzarri, trener Napolija: "Teško mi je objasniti poraz od Frosinonea, možda igrači koji su starteri, imaju problema kada ulaze s klupe, apsurdno, bolje smo izgledali s igračima iz drugog plana. Možeš izgubiti, ali ne 4:0, izgledalo je kao da svatko igra svoju utakmicu. Nadam se da je to bila dobra poruka, od susreta s Romom moramo izgledati posve drugačije."

Mjesto, vrijeme, sudac

Rim, Olimpico, 20:45

Sudac: Andrea Colombo (Como)

Nedostaju

Roma: Tammy Abraham, Marash Kumbulla (ozljede), Chris Smalling (bolestan)

Napoli: Eljif Elmas, Mathias Olivera (ozljede)

Prošli dvoboj

Napoli je u prošlom dvoboju slavio protiv Rome s 2:1. Rimljani su se u 17. minuti našli u zaostatku kada je Victor Osimhen zabio za 1:0, izjednačio je Stephan El Shaarawy u 75. minuti, ali 11 minuta kasnije Giovanni Simeone pogodio je za 2:1.