Cibona izgubila dobiveno: Borac odnosi pobjedu iz Zagreba

Petar Jenjić • četvrtak, 28.12.2023.

U prvoj utakmici 14. kola ABA lige, Borac je odnio pobjedu s gostovanja kod Cibone. Vukovi su imali praktički dobivenu utakmicu, ali srpska ekipa uspjela se vratiti, izboriti produžetak i doći do bodova...

Krenuo je drugi dio sezone u ABA ligi, a na najgori mogući u njega je ušla Cibona. Na domaćem terenu igrala je protiv Borca iz Čačka, bila na korak do pobjede, ali je gostujući sastav iskoristio greške, izborio produžetak i u dodatnom vremenu slavio sa 101:97.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borac je poveo s 4:0, a ostatak prve četvrtine bio je vrlo izjednačen i prednost je išla s jedne na drugu stranu. Tricom Aleksandra Aranitovića Cibona je poravnala na 20:20 po isteku vremena.

Isti igrač je početkom druge dionice povezao novih pet poena, a nakon trice Jakova Mustapića Vukovi su vodili s 28:22. Trica je proradila u redovima hrvatske momčadi, a prvo poluvrijeme zaključila je jednom Ivana Perasovića koji je svojoj momčadi donio prednost od 43:40.

Cibona je imala minimalnu kontrolu nad rezultatom kroz treću četvrtinu, iako se nije uspijevala odvojiti. Dobre role Danila Tasića donijele su preokret Borcu i vodstvo 62:59, ali je tricom Aranitovića domaća ekipa zaključila još jednu dionicu (62:62).

S dva uzastopna vanjska šuta Cibona je sedam i pol minuta prije kraja povela sa 72:66, a vodstvo je čuvala više od četiri minute kada je Uroš Čarapić donio Borcu 79:77. Na ulasku u zadnju minutu domaćine vodio s 82:81, a Ivan Majcunić je iz teške pozicije podebljao na tri razlike, nešto više od 30 sekundi prije kraja.

Nakon što je Ronaldo Segu promašio na drugoj strani, Aranitović je slobodnim bacanjima povećao na 86:81, 18 sekundi prije kraja.

Segu je smanjio na 86:83, a krivim dodavanjem gosti uzimaju loptu, a Tasić uz prekršaj poentira. Ubacio je i slobodno bacanje za 86:86, a Aranitović je promašio šut za pobjedu.

Naravno, kada se ispusti takva prednost, teško se vratiti. Borac je produžetak otvorio serijom 11:2 i prelomio susret u svoju korist. Cibona se nije uspjela spustiti na zaostatak od jednog posjeda.

Goste su do pobjede s 28 poena predvodili Ronald Segu (šest skokova i 12 asistencija) i Danilo Tasić. Najbolji je kod Cibone bio Aleksandar Aranitović s 26 koševa, Krešimir Radovčić dodao je 16 poena.