Mega slomila otpor Cedevite Olimpije, debi Gnjidića, dobra partija Matkovića

Petar Jenjić • nedjelja, 31.12.2023.

Mega Basket slavila je na domaćem terenu protiv Cedevite Olimpije. Do sedme pobjede sezone stigla je rezultatom 97:86 i na najbolji mogući način zaključila kalendarsku godinu...

Odigrana je posljednja utakmica 14. kola ABA lige, a ujedno i posljednja u 2023. godini. Mega je u Beogradu ugostila Cedevitu Olimpiju te stigla do svoje sedme pobjede ove sezone.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srpska ekipa tako je nakon niza od tri poraza sada došla do drugog uzastopnog slavlja u natjecanju. Protiv slovenske momčadi slavila je sa 97:86 i na najbolji mogući način zaključila kalendarsku godinu.

Cedevita Olimpija vodila je većim dijelom prvog poluvremena, a ključnim se pokazala serija Mege od 18:5 početkom nastavka. Time je otišla na dvoznamenkastu razliku, a Cedevita se kasnije uspjela vratiti na 60:60. Ipak, novom serijom, ovoga puta 11:3, prelomila je susret.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Stefan Miljenović s 28 poena, osam skokova i pet asistencija. Andrija Jelavić dodao je šest koševa (3/4 za dva), pet skokova i dvije asistencije za 24 minute na terenu, a debitirao je i Lovro Gnjidić s četiri poena (2/2 za dva, trica 0/2), dva skoka i četiri asistencije za 13 i pol minuta u igri.

Cedevitu je predvodio Justin Cobbs s 22 koša i devet dodavanja. Karlo Matković dodao je 15 poena (5/8 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/3), osam skokova i tri blokade za 32 minute u igri.