Toni Perković sa zvukom sirene donio Splitu pobjedu u Podgorici

Filip Mihoković • petak, 29.12.2023.

U 14. kolu ABA lige snage su odmjerili Studentski centar i Split, a momčad Slavena Rimca u dramatičnoj završnici, ubačajem Tonija Perkovića sa zvukom sirene, odnijela je pobjedu...

Splićani su kao 12. momčad ABA lige otputovali u Podgoricu gdje ih je dočekao osmoplasirani Studentski centar. Podgoričani koji su ostvarili tri pobjede u posljednjih pet susreta bili su favoriti protiv splitske momčadi, no taj status nisu opravdali ispustivši vodstvo u samome kraju susreta.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je u tri četvrtine nadigrao momčad Splita ušavši u posljednji dio susreta s prednošću od 16 poena. I kada su svi već otpisali splitsku momčad, ona je demonstrirala karakter pobjednika, ne odustajući do samoga kraja. Studentski centar podcijenivši protivnika, "otpustio je nogu s gasa", a momčad Splita počela je zabijati šuteve koji tijekom cijelog susreta nisu ulazili u koš.

Split je iskoristio greške Podgoričana, te tricom Lovre Runjića došao do 86:86 s preostalom minutom do kraja. Mateo Drežnjak je zatim ubacio jedno slobodno bacanje, a David Mirković oba za novo vodstvo Studentskog centra, dok je ponovna trica Runjića vratila rezultat u egal. DJ Funderburk nakon toga ubacuje prvo slobodno bacanje, ne i drugo i Studentski centar ima novu priliku.

Aubrey Dawkins je izborio, te zabio oba slobodna bacanja donijevši Studentskom centru vodstvo 91:90, a zatim je Perković maestralno sa sirenom ubacio fade-away šut s linije trice donijevši pobjedu Splitu s istekom vremena.

Najbolji kod domaćina bili su Mateo Drežnjak s 19 poena, Aubrey Dawkins s 18 poena i Borna Kapusta sa 16, dok su kod gostiju briljirali Lewis Sullivan s 28 poena i osam skokova i Shannon Shorter s 21 poenom, deset skokova i sedam asistencija, ostvarivši umalo triple-double učinak. Posebno treba istaknuti herojsku igru Lovre Runjića i Tonija Perkovića koji su ključnim šutevima u posljednjoj četvrtini donijeli pobjedu Splitu.

Split je došao do pete pobjede u ABA ligi, te se sada nalaze na desetom mjestu s istim omjerom kao i jedanaestoplasirana Cibona. Momentum iz Podgorice će pokušati prenijeti na sljedeći dvoboj protiv Cedevite, a prije tog okršaja čeka ih Dinamo u Premijer ligi. Studentski centar porazom je ostao na šestom mjestu ljestvice ABA lige, a gorak okus poraza pokušat će isprati protiv Zadra u novoj kalendarskoj godini.