Uvjerljive pobjede Partizana i Crvene zvezde, Igokea bez šanse u Beogradu

Branimir Korać • nedjelja, 31.12.2023.

Partizan i Crvena zvezda u susretima 14. kola ABA lige upisali su vrlo uvjerljive pobjede protiv Mornara i Igokee te tako nisu dopustili iznenađenje...

Partizan je gostovao u Baru kod poljednjeplasiranog Mornara i odnio je pobjedu 98:76. Beograđani su odradili posao, najvećim dijelom susreta bili su bolji protivnik i u potpunoj kontroli te su na kraju zasluženo slavili.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Partizan je pokazao ogromnu širinu rostera, Željko Obradović rasporedio je minutzažu tako da su svi dobili priliku, a najmanje je igrao PJ Dozier 12 minuta.

Najefikasniji kod Partizana bili su Danilo Anđušić sa 17 poena i Tristan Vukčević s 13 poena i osam skokova. Jaleen Smith igrao j1 19 minuta i ubacio 11 poena (1/2 za dva, 3/11 za tri) uz šest asistencija.

Kod Mornara Anthony Lewis ubacio je 18 poena, a Marcus Weathers 17 uz devet skokova.

Zvezda je također vrlo lakostigla do pobjede protiv Igokee. Imala je sjajno otvaranje utakmice, dobila je prvu dionicu s 31:13 i nakon toga mirno je odradila posao.

Beograđani su imali svega dvojicu dvoznamenkastih i to Mikea Tobeyja s 13 poena i 12 skokova te Dejana Davidovca s deset poena i devet skokova.

Kod Igokee Mario Nakić ubacio je 12 poena, a Jackie Carmichael 11 uz devet skokova.