Premier liga, 20. kolo, 01.01.2024, 21:00 h
Liverpool 4:2 Newcastle
Newcastle

Dubravka spriječio potpunu katastrofu Newcastlea, Liverpool zasluženo slavio i pobjegao na vrhu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.01.2024.

Pobjedom protiv Newcastlea u 20. kolu Premier lige, Liverpool se odvojio na tri boda prednosti ispred drugoplasirane Aston Ville. Redsi su u zanimljivom dvoboju slavili s 4:2...

Iznenađenje se ipak nije dogodilo. Liverpool je potpuno nadigrao Newcastle i upisao je glatku pobjedu 4:2 koja je mogla biti puno uvjerljivija da čudesnim obrana mrežu Newcastlea nije spašavao Martin Dubravka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubravka je susret završio čak s 12 obrana, nisu to bili lagani udarci i pravo je čudo kako Redsi nisu postigli barem još ovoliko pogodaka.

Na odmor se otišlo s 0:0 iako se po jednom mreža tresla na svakoj strani. Prvo je u 18. minuti poništen pogodak Luisa Diaza, a zatim u 38. minuti Dana Burna, u oba slučaja zbog malog zaleđa.

U 22. minuti Liverpool je imao i kazneni udarac, Mohamed Salah je pucao, ali Dubravka je obranio.

Svakako iz tog razdoblja treba istaknuti i sjajan pokušaj Trenta Alexander-Arnolda koji je iz mrtvog kuta snažno opalio iz voleja, a potencijalni pogodak sezone spriječio je okvir gola.

U drugom dijelu ipak je uslijedila golijada. Salah je u 49. minuti na dodavanje Darwina Nuneza iz blizine pogodio za vodstvo, no ubrzo je na drugoj strani pobjegao Isak nakon sjajnog dodavanja Gordona i izjednačio.

U 74. minuti Jones je iz blizine pogodio za 2:1, slično je zabio i Gakpo četiri minute kasnije da bi u 81. minuti nadu Newcastleu vratio Botman lijepim pogotkom glavom.

Ipak Liverpool se vraća na dva gola prednosti pogotkom Salaha iz kaznenog udarca za 4:2. Njemu je prethodio prekršaj o kojem bi se moglo raspravljati. Jota je pobjegao i prošao Dubravku, lagani kontakt je nesporno postojao, ali napadač Liverpoola napravio je još dva čista koraka i zatim pao.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Liverpool je slavio s 4:2.

Udarci na gol 34:5 i 12 obrana Dubravke, dovoljno govore o zasluženosti pobjede Liverpoola.