Fulham preokrenuo Arsenal, Tottenham prekinuo odličan niz Bournemoutha

Petar Jenjić • nedjelja, 31.12.2023.

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola engleskog Premiershipa. Fulham je na domaćem terenu bio bolji od Arsenala, dok je Tottenham prekinuo pozitivan niz Bournemoutha...

Fulham - Arsenal 2:1

Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza bez zabijenog gola, nogometaši Fulhama, ne samo da su zabili pogodak, nego su na Craven Cottageu došli do pobjede protiv Arsenala s 2:1. Topnicima je ovo drugi uzastopni poraz, a treća uzastopna utakmica bez pobjede.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo pet minuta Arsenal je stigao do pogotka. Gabriel Martinelli dobro je pucao, obranio je Bernd Leno, ali se lopta odbila do Bukaya Sake koji iz blizine šalje loptu u gol. Topnici su nakon postignutog gola ipak bili nešto pasivniji.

Fulham je do poravnanja stigao u 29. minuti kada je odlično ubacio Tom Cairney, a loptu u gol skrenuo Raul Jimenez. Nakon tri prvenstvene utakmice bez pogotka, domaćin se vratio na listu strijelaca.

Potpuni preokret stigao je u 59. minuti. Nakon ubačaja iz kornera i velike gužve do lopte je stigao Bobby De Cordova-Reid koji je skrenuo u gol iz blizine.

Tottenham - Bournemouth 3:1

Do treće pobjede u zadnja četiri kola stigao je Tottenham koji je na domaćem terenu igrao protiv Bournemoutha i slavio s 3:1. Ovo je prvi poraz gostiju još od 11. kola i utakmice protiv Manchester Cityja, nakon čega su upisali šest pobjeda i jedan remi.

Tottenham je stigao do vodstva u devetoj minuti susreta. Rodrigo Bentancur se izborio za loptu koja je stigla za Giovanija Lo Celsa. Argentinac je proigrao Pape Matar Sarra koji je poentirao s ruba 16 metara neobranjivo u donji kut.

Domaća ekipa ove je sezone postigla šest pogodaka u prvih 15 minuta utakmice, a nijedna druga momčad u Premiershipu nije uspjela više od toga. Odlično je nakon toga igrao Bournemouth, pogodio i gredu, ali nije bilo promjene rezultata. Sarr je morao napustiti igru zbog ozljede i sada je pitanje hoće li biti spreman za Afrički kup nacija.

I u drugom poluvremenu krenulo je dobro na obje strane, a posebno se izdvaja veliki promašaj Richarlisona u 52. minuti nakon dodavanja Heung-Min Sona. Korejac je podebljao vodstvo svoje momčadi u 71. minuti nakon proigravanja Lo Celsa.

Novi gol u mreži Bournemoutha stigao je devet minuta kasnije kada je na ubacivanje Brennana Johnsona najbolje reagirao Richarlison. U 84. minuti gosti su zasluženo došlo do gola kada je iz drugog plana došao Alex Scott i pospremio loptu u mrežu za svoj prvi pogodak u Premiershipu.