Manchester City rutinski protiv fenjeraša, Aston Villa ponovno pobjeđuje

Branimir Korać • subota, 30.12.2023.

Još četiri dvoboja 20. kola Premier lige, Manchester City stigao je do važne pobjede, kao i Aston Villa koja je prekinula mini niz utakmica bez pobjede...

Crystal Palace upisao je 3:1 pobjedu protiv Brentforda. Sve je bilo riješeno u prvih sat vremena kada su postignuta sva četiri pogotka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Brentford je šokirao domaćina već u drugoj minuti pogotkom Keana Lewis-Pottera, međutim Michael Olise i Eberechi Eze do odlaska na odmor rade preokret. Početkom drugog dijela Olise je novim golom povisio na 3:1 nakon čega domaćin uspješno privodi utakmicu kraju.

Nakon što je u prošla dva kola osvojila samo bod, Aston Villa je slavila s 3:2 protiv Burnleyja. U sadržajnom susretu domaćin je u završnici stigao do pobjede nakon što je Douglas Luiz realizirao kazneni udarac.

U 28. minuti Aston Villa je stigla do vodstva golom Leona Baileyja, ali dvije minute kasnije Mohamed Amdouni vraća goste. Ipak, u 42. minuti Moussa Diaby osigurao je Emeryjevoj momčadi vodstvo na odmoru.

U desetoj minuti drugog dijela gosti ostaju s igračem manje zbog drugog žutog kartona Sanderu Bergeu, ali i s igračem manje gosti preko Lylea Fostera poravnavaju.

Burnley ipak nije izdržao, u 89. minuti Douglas Luiz iz kaznenog udarca donosi Aston Villi sva tri boda.

Manchester City s 2:0 bio je bolji od fenjeraša Sheffield Uniteda. Moglo je biti i uvjerljivije, očekivano je to bio jednosmjeran dvoboj.

Gosti sui čistu mrežu držali do 14. minute kada je Rodri svladao gostujućeg vratara, a u 61. minuti Juan Alvarez podignuo je na 2:0.

Joško Gvardiol odradio je cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić izašao je u 68. minuti.

Wolverhampton je bio vrlo uvjerljiv protiv Evertona slaveći s 3:0. I ovdje je sve bilo riješeno za sat vremena, a strijelci za domaćina bili su Max Kilman, Matheus Cunha i Craig Dawson.