Pavić i Arevalo pobjednički ušli u novu godinu

Mario Borko • utorak, 02.01.2024.

Na ATP turniru u Hong Kongu, Mate Pavić i njegov partner u paru, Marcelo Arevalo, uspješno su započeli svoju suradnju pobjedom u dva seta protiv portugalsko-britanske kombinacije, Cabrale i Pattena...

Nekad prvi igrač svijeta u parovima, Mate Pavić, nakon ne baš uspješne prošle sezone u ovu je ušao pobjedom. S novim partnerom, Salvadorcem Marcelom Arevalom, bio je uspješan na startu turnira u Hong Kongu.

Igraj na ATP Hong Kong na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Drugi nositelji su u dva seta, nakon sat i četrdeset minuta igre svladali portugalsko-britansku kombinaciju Francisco Cabral/Henry Patten, rezultatom 6:4, 7:6.

Pavić i Arevalo u trećem su gemu oduzeli servis protivnicima i tu prednost mirno sačuvali do kraja, za osvajanje prvog seta. U drugom setu nisu iskoristili četiri prilike za break, ali su meč rutinski završili u trinaestoj igri, rezultatom 7:3.

Hrvatsko-salvadorska kombinacija nastavlja svoj put u četvrtfinalu protiv argentinskog para Cachin-Cernudolo.

Zanimljiv je podatak da je Arevalo prošlu sezonu zaključio porazom od Pavića, a sada su kao partneri stigli do prve pobjede u novoj godini.