Povezane dvije pobjede: Split slavio u produžetku u Laktašima

Filip Mihoković • četvrtak, 04.01.2024.

Split je sjajnu formu sa samog kraja prošle godine prenio i u novu kalendarsku godinu. Nakon tijesne pobjede nad Studentskim centrom u posljednjoj sekundi, stradala je i momčad Igokee i to u produžetku. Splićani su na kraju slavili 77:80.

Iako momčad Splita nije dobro otvorila sezonu u ABA ligi ostvarivši samo četiri pobjede u 13 utakmica, u posljednja dva kola povezali su dvije pobjede. Prvo je pao Studentski centar u Podgorici, a na krilima te pobjede igrači Splita ušli su u novu godinu regionalne košarke.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igralo se ravnopravno uz izmjene u vodstvu. Prva četvrtina završila je vodstvom Splićana 15:18, a situacija se nije znatno promijenila niti u drugoj četvrtini, koje je završila 33:35.

U trećoj četvrtini Split je došao do veće prednosti napravivši nekoliko mini-serija te je u zadnji dio susreta ušao s prednošću od šest poena. Prednost nije uspio zadržati do kraja regularnog vremena, dopustivši momčadi Igokee tricu i slobodna bacanja u posljednjoj minuti susreta.

34 sekunde do kraja susreta Split je vodio rezultatom 64:70 te se više-manje očekivalo mirno privođenje susreta kraju. Da tome ne bude tako pobrinuo se Edin Atić koji je u dramatičnoj završnici uspio ubaciti tricu, nakon toga Split ne koristi svoj napad, a Shorter radi prekršaj na šutu Atića za tri poena. On ubacuje sva tri bacanja osam sekundi prije kraja, a Shorter ne ubacuje za pobjedu.

Što nije napraviuo u regularnom dijelu, Split je napravio u dodatnih pet minuta. Ovaj put uspio je privesti utakmicu kraju, a Atićeva trica sa sirenom samo je kozmetički uljepšala rezultat za domaćina.

Najbolji u redovima Splita bili su Shannon Shorter s 21 poenom i 11 skokova i Lewis Sullivan sa 17 poena i 13 skokova, dok je u momčadi Igokee briljirao Edin Atić s učinkom od 25 poena, šest skokova i šest asistencija. Atiću su se pridružili Marko Jeremić s 18 poena i četiri asistencije i Jackie Carmichael s 13 poena i deset skokova.

Splitu je ovo šesta pobjeda u ABA ligi te se trenutno nalazi na desetom mjestu na ljestvici, jednom ispred Cibone koja nije još odigrala svoj susret 15. kola. Dobru formu pokušat će Splićani održati protiv Cedevite Olimpije. Igokea je porazom ostala na četvrtom mjestu na ljestvici ABA lige, a u sljedećem kolu za nove bodove igrat će protiv Studentskog centra.