Jako dobra partija Zadrana protiv konkurenta za doigravanje

Petar Jenjić • utorak, 09.01.2024.

Izuzetno važnu pobjedu upisao je Zadar u regionalnoj ABA ligi. Na domaćem parketu svladao je Studentski Centar u izravnoj borbi za doigravanje...

Košarkaši Zadra stigli su do nove, osme pobjede u regionalnoj ABA ligi. Na domaćem parketu svladali su Studentski Centar, ekipu s kojom su imali isti omjer uoči ovog susreta. U konačnici su slavili rezultatom 79:73.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je krenuo s vodstvom 6:0 i 12:7, ali s pet poena Tomislava Ivišića gosti poravnavaju te ubrzo dolaze i do vodstva od 17:12 koje su sačuvali sve do kraja prve četvrtine (21:18).

Do prvog poravnanja nakon nekog vremena Zadar je stigao tricom Karla Žganeca (29:29) u 15. minuti, a dvije minute kasnije kontrom Darija Drežnjaka poveo 33:31.

Gosti su preuzimali koncepcijski rizik i puštali Žganeca na vanjskom šutu, a igrač Zadra to je iskoristio za 39:33 što se pokazalo konačnim rezultatom prvog poluvremena. Prednost je mogla biti i veća za košarkaše Zadra da je realizacija slobodnih bacanja bila bolja. Naime, promašili su čak njih osam.

Sjajno je Studentski Centar krenuo u drugo poluvrijeme, a tricom Borne Kapuste nakon dvije i pol minute poveo 44:43. U samo minutu Zadrani su sjajno odgovorili s osam uzastopnih poena. Dobra rola Lovre Mazalina donijela je hrvatskom prvaku prvu dvoznamenkastu prednost (57:46) koja je ostala do kraja treće dionice (67:56).

Domaćin je sjajno nastavio i u posljednjoj četvrtini, a novom tricom Žganeca vodili su sa 17 razlike (77:60), tri minute prije kraja susreta. S obzirom na to da je Studentski Centar prvu utakmicu dobio s 13 koševa prednosti, gledali su Zadrani da dobiju i tom razlikom, ali slaba završnica nije im to donijela.

Zadar je do pobjede predvodio Lovro Mazalin s 23 poena i sedam skokova, dok je Luka Božić dodao 20 koševa, šest skokova i pet asistencija, a Karlo Žganec 17 poena i sedam skokova.

Tomislav Ivišić je s deset koševa (2/2 za dva, 2/2 za tricu), osam skokova i tri asistencije predvodio goste. Mateo Drežnjak dodao je osam koševa, tri skoka i tri asistencije, a Borna Kapusta osam poena, tri skoka i dvije asistencije.