Dan iznenađenja u Aucklandu, ispali nositelji, u finalu nepostavljeni dvojac

Mihaela Bradovski • petak, 12.01.2024.

Odigrani su poolufinalni susreti na ATP turniru u Aucklandu, a od turnira su se oprostili prvi nositelj Ben Shelton i šesti nositelj Arthur Fils...

Očekivalo se kako će u finalu ATP turnira igrati Ben Shelton i Arthur Fils, u polufinalu su bili veliki favoriti, ali su obojica podbacili i porazima u dva seta oprostili se od turnira.

Igraj na Daniel - Tabilo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Shelton je bio prvi nositelj i igrao je protiv Japanca Tara Daniela te je upisao neočekivani poraz. Tu je doslovno presudila bolja igra Daniela u trenucima dok se lomio meč, Shelton tu nije bio miran i upisao je poraz.

U prvom setu do završnice je bio dosta bolji, a onda je izgubio servis i set sa 7:5. Drugi set otišao je u tie-break gdje je Shelton imao dvije set lopte i nije ih iskoristio.

Danielu će u finalu protivnik biti Čileanac Alejandro Tabilo koji je također u dva seta porazio Arthura Filsa. Francuz nije bio raspoložen, puno više je griješio i uveo se u probleme iz kojih se nije izvukao.

Danielu je ovo drugo finale u karijeri, u prvom je porazio Maleka Jazirija 2018. godine u Istanbulu sa 7:6, 6:4.

Tabilu je također drugo finale, 2022. godine izgubio je u Cordobi od Alberta Ramosa.