Vodeni sportovi

Moćno drugo poluvrijeme Hrvatske za polufinale Europskog prvenstva!

Petar Jenjić • petak, 12.01.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je polufinale Europskog prvenstva. U dvoboju s Grčkom za plasman među četiri najbolja, Barakude su odigrale odlično te upisale pobjedu od 13:8...

HRVATSKA - GRČKA 13:8 (3:3, 2:3, 4:0, 4:2)

Hrvatska: Marko Bijač (9 obrana), Rino Burić 1, Loren Fatović 3, Luka Lončar 2, Matias Biljaka, Luka Bukić, Ante Vukičević 2, Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić 4, Josip Vrlić, Zvonimir Butić, Konstantin Harkov 1, Filip Kržić, Franko Lazić, Toni Popadić. IZBORNIK: Ivica Tucak

Grčka: Emmanouil Zerdevas (9 obrana), Konstantinos Genidounias 1, Dimitrios Skoumpakis, Konstantinos Gkiouvetsis, Efstathios Kalogeropoulos 1, Ioannis Fountoulis 1, Alexandros Papanastasiou 2, Stylianos Argyropoulos 2, Ioannis Alafragkis, Konstantinos Kakaris 1, Dimitrios Nikolaidis, Angelos Vlachopoulos, Panagiotis Tzortzatos. IZBORNIK: Theodoros Vlachos

Završen je i treći, nama najzanimljiviji, četvrtfinalni susret na Europskom prvenstvu. Hrvatsku je vaterpolsku reprezentaciju čekao dvoboj protiv neugodnih Grka, ali Barakude su odradile odličan posao te došle do pobjede.

Igraj na Hrvatska - Španjolska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon vrlo tijesnog prvog poluvremena u kojem se igralo pogodak za pogodak, u nastavku su izabranici Ivice Tucka ubacili u brzinu više, odigrale odlično na obje strane terena te zasluženo slavile. Primili su samo dva pogodak u drugoj polovici susreta, a oba kada je već sve bilo riješeno.

Jako je krenulo na obje strane, a u prve dvije minute vidjeli smo po dva gola na obje strane. Po još jedan pogodak vidjeli smo u mreži oba vratara do kraja prve četvrtine.

Dobru rolu odradio je Jerko Marinić Kragić s dva gola, a u obrani je odličan bio Marko Bijač koji je skupio nekoliko sjajnih obrana. Golom Ante Vukičevića Hrvatska je vodila s 5:4, ali Grci s dva pogotka u završnici poluvremena dolaze do vodstva.

Uslijedila je odlična treća dionica za Hrvatske koja nije primila nijedan pogodak u tom periodu. Nakon peterca Marinića Kragića vodila je s 9:6 uoči zadnjih osam minuta.

Tuckovi igrači nastavili su i u četvrtoj četvrtini u istom ritmu, došli do nova dva gola i ostatak odradili bez prevelikih problema. Hrvatsku sada čeka dvoboj s Mađarskom za drugo finale u nizu.

Najbolji je u hrvatskim redovima bio Jerko Marinić Kragić s četiri gola, Loren Fatović dodao je tri pogotka. Kod Grka je dva gola postigao Alexandros Papanastasiou.

Tijek susreta:

Kraj susreta!

13:8 - Alexandros Papanastasiou

13:7 - Papanastasiou zabija za Grke nakon dugo vremena.

13:6 - Burić!

12:6 - Još jednom Fatović!

11:6 - Fatović!! Bravo, bravo, bravo!

10:6 - Lončar!

Lopta je naša na startu zadnje četvrtine!

9:6 - Marinić Kragić iz peterca!

8:6 - VUKIČEVIĆ!

7:6 - Marinić Kragić još jednom!

6:6 - Lončar!

Prvi napad za Hrvatsku u drugom dijelu.

5:6 - Papanastasiou iz kontre za vodstvo Grka!

2:2 - Fatović!

1:2 - Fountoulis poentira s igračem više!

1:1 - Odmah izjednačenje, Kakaris!

1:0 - Harkovu peterac brani Zerdevas, ali hvata Konstantin loptu i poentira za vodstvo!

0:0 - Krenula je utakmica, prva je lopta za Hrvatsku!