Split na krilima Shortera slavio protiv Cedevite Olimpije!

Filip Mihoković • petak, 12.01.2024.

U prvom susretu 16. kola ABA lige košarkaši Splita pobijedili su Cedevitu Olimpiju 93:85, a osobito zaslužan za pobjedu bio je Shannon Shorter s ubačenih 25 poena...

Desetoplasirani Split je na domaćem terenu u 16. kolu ABA lige svladao trećeplasiranu Cedevitu. Nastavili su tako splitski košarkaši niz dobrih igara, a ovo im je bila i četvrta uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Košarkaši Cedevite bili su nadomak povratka u utakmicu u drugom dijelu te su u posljednjoj četvrtini uspjeli smanjiti zaostatak ispod deset poena, no Split je izdržao njihov nasrtaj te na kraju zasluženo slavio.

Domaćin je dobro ušao u susret, ostvarivši prednost od pet poena nakon prve četvrtine. U drugoj četvrtini košarkaši Splita još su povećali prednost, zabivši 30 poena u odnosu na Cedevitinih 27. Momčad Cedevite nije pronašla način da zaustavi Shannona Shortera koji je zabijao sa svake pozicije na terenu te je njegovom zaslugom Split vodio 55:47 na poluvremenu.

Drugi dio susreta nastavio se u istom ritmu. Cedevita je s boljom energijom igrala u drugom poluvremenu, no i dalje nije pronašla odgovor za Shortera. Split je u posljednju fazu utakmice ušao s prednošću od deset poena, a za preokret Cedevite nije bila dovoljna ni sjajna igra Karla Matkovića.

Uspjeli su košarkaši Cedevite u posljednjoj četvrtini smanjiti zaostatak ispod deset poena, no Žuti su zrelo priveli susret kraju te slavili s 93:85. Ova pobjeda posebno je impresivna budući da je Cedevita u prošlom kolu svladala vodeću Crvenu zvezdu.

Najzaslužniji za pobjedu Splićana bio je Shannon Shorter s 25 poena, šest skokova i osam asistencija, a pridružili su mu se DJ Funderburk i Mate Kalajžić s ubačenih 14 poena. Kod Cedevite je sjajan bio Karlo Matković ubacivši 19 poena uz uhvaćenih 11 skokova, a pratili su ga D.J. Stewart s 14 i Rok Radović s 11 ubačenih poena.

Split je pobjedom skočio na osmo mjesto na ljestvici ABA lige, no hoće li se tu zadržati i po završetku kola ovisi o ishodima mečeva Studentskog Centra i Borca. Splićane sada očekuje dvoboj protiv Dubrave u Premijer ligi, a 19. siječnja igrat će protiv Borca u direktnoj borbi momčadi sa sredine tablice ABA lige.