Zadar poražen kod posljednjeplasirane momčadi ABA lige uz ozljedu Luke Božića

Mario Borko • subota, 13.01.2024.

Zadrani su na gostovanju u Baru kod posljednjeplasirane momčadi ABA lige izgubili 86:78. Za Mornar je ovo tek druga pobjeda u sezoni i prekid niza od 14 poraza u svim natjecanjima…

Zadar je nakon tri domaće utakmice otputovao na gostovanje u Bar u sklopu 16. kola ABA lige, a Zadrani su bez Marka Ramljaka poraženi od Mornara 86:78. Crnogorcima je to tek druga pobjeda u sezoni, prva nakon listopada, a do nje ih je predvodio Uroš Luković.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je Mornar u posljednje tri utakmice počeo pokazivati znakove života i bilo je samo pitanje vremena kad će konačno prekinuti crni niz od 14 poraza, ipak je iznenađenje da se to dogodilo protiv Zadra. Domaćini su bili bolji i vodili gotovo cijeli susret, tijekom druge četvrtine imali su prednost od 11 koševa, ali Zadrani su do poluvremena smanjili na samo dva razlike.

U trećoj četvrtini obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, ali serijom 9:2 na kraju četvrtine Crnogorci su se odvojili na šest razlike. Zadar je u posljednjoj dionici uspio doći na četiri koša zaostatka, ali Mornar serijom 6:0 odlazi na nedostižnu razliku i mirno utakmicu privodi kraju.

Kod Zadra nije bilo Marka Ramljaka, a Luka Božić se ozlijedio i morao propustit završnicu susreta. Najučinkovitiji je kod Zadrana bio Arijan Lakić s 19 poena, Karlo Žganec i Dario Drežnjak ostvarili su double-double učinak, a najbolji strijelac lige Luka Božić ostao je na deset poena.

Mornar je predvodio Amerikanac Tavian Dunn-Martin s 19 poena, tri skoka i tri asistencije, te Uroš Luković koji je iz igre bio gotovo nepogrešiv. Uz šut 7/8 zabio je 17 poena i pridodao deset skokova.

Zadar je sada na omjeru osam pobjeda i osam poraza i nalazi se na šestom mjestu ABA lige. Za samo dva dana domaćem prvenstvu gostuju kod Zaboka.

Mornar je došao do druge pobjede u 16 utakmica te je i dalje na posljednjem mjestu. Iduće subote u goste im dolazi Studentski centar.