Cibona pružila dobar otpor, ali Partizan je bio prejak

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2024.

Susret 16. kola regionalne ABA lige odigran je u KC "Dražen Petrović" gdje je Cibona ugostila Partizan. Hrvatska ekipa odigrala je dobru utakmicu, ali nije uspjela prirediti iznenađenje...

Košarkaši Cibone na domaćem su parketu igrali protiv Partizana. U dobro popunjenom Draženovom domu, Vukovi su pružili vrlo dobar otpor jačem protivniku, ali na kraju su ipak upisali poraz. Gosti su slavili sa 87:74.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlukom trenera Željka Obradovića u kadru Partizana nisu bili P.J. Dozier i James Nunnally, dok na teren nisu izlazili Frank Kaminsky i Tristan Vukčević. I takvi su Crno-bijeli pokazali kvalitetu više te došli do treće uzastopne pobjede u natjecanju.

Cibona je dobro krenula u susret, a nakon sedam vezanih poena Aleksandra Aranitovića, Vukovi su imali vodstvo od 11:4. Tricom Krešimira Radovčića domaćin je nastavio stvarati prednost koja je nakon nešto više od pet minuta narasla na 18:9.

Imala je hrvatska ekipa i 12 koševa viška tijekom prve dionice, ali je istu zaključila sa "samo" pet poena prednosti (25:20), nakon trice Ognjena Jaramaza sa zvukom sirene. Potpuno se primaknuo Partizan nakon toga, a ubačajem Kevina Puntera prvi je put poveo na susretu (31:29).

Ostao je egal do kraja poluvremena, a momčadi se izmijenjivale u vodstvu. Jaramaz je slobodnim bacanjima zaključio prvo poluvrijeme za dva poena prednosti gostujuće ekipe (40:38). Vrijedi izdvojiti da su Vukovi kroz prvih 20 minuta promašili pet slobodnih bacanja.

Cibona se držala početkom drugog poluvremena, ali serijom od 8:0 Partizan je stigao do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (55:45). Održavali su gosti prednost i kroz treću, a zatim i početkom posljednje četvrtine. Tako je u 32. minuti bilo 67:53.

Uslijedio je dobar period Cibone i trica Ivana Majcunića smanjila je zaostatak na šest koševa (67:61), a zatim i dolazak na minus četiri. Imao je domaćin napad za dodatno primicanje, ali nije uspio. Serijom 7:0 praktički je riješio pitanje pobjednika.

Najbolji je kod Partizana bio Bruno Caboclo s 18 koševa, dok je Danilo Anđušić dodao 17 poena. Cibonu je predvodio Aranitović sa 17 koševa i osam asistencija, Krešimir Radovčić dodao je 16 poena i pet dodavanja.