Andrija Jelavić prvi skakač Mege u novoj pobjedi

Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2024.

Mega Basket stigla je do četvrte uzastopne pobjede u ABA ligi. Na domaćem terenu svladala je FMP, a nastupila su i dva hrvatska košarkaša...

Bogat dan je ispred nas u regionalnoj ABA ligi, a prvu od četiri utakmice dobila je Mega Basket koja je na svom parketu bila bolja od FMP-a rezultatom 86:72.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Megi je ovo deveta pobjeda ove sezone, a četvrta uzastopna, kojom skače barem privremeno na peto mjesto ljestvice. FMP je sada na omjeru 5-11.

Već nakon prvog poluvremena domaćin je imao 14 koševa viška (46:32), a uoči posljednjih deset minuta 18 razlike. Do kraja je bez većih poteškoća održavala prednost.

Najbolji je kod Mege bio Omercan Ilyasoglu s 20 koševa i sedam asistencija, dok je Uroš Plavšić dodao 19 poena. Andrija Jelavić ubacio je pet koševa (1/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 2/3) te dodao deset skokova i tri asistencije za 31 minutu u igri. Nitko u ekipi nije bolje skakao.

Pet poena (0/1 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2) ubacio je i Lovro Gnjidić koji je na terenu proveo nešto manje od 19 minuta, a dodao je i dva skoka i tri asistencije.

FMP je predvodio Vojislav Stojanović s 13 koševa.