Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 2. kolo, 14.01.2024, 18:00 h
Rumunjska 24:36 Španjolska
Španjolska

Španjolci se oporavili visokom pobjedom protiv Rumunjske

Branimir Korać • nedjelja, 14.01.2024.

Nakon visokog poraza protiv Hrvatske, Španjolci su upisali pobjedu protiv Rumunjske s uvjerljivih 36:24...

Sve je jasno, Hrvatska danas pobjedom protiv Austrije, bez obzira na posljednje kolo i susret s Rumunjskom, osigurava mjesto u drugom krugu Europskog prvenstva i matematički.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon visokog poraza od Hrvatske, Španjolska je lako slavila protiv Rumunjske i tako su Rumunji eliminirani i u posljednjem kolu igrat će revijalno protiv Hrvatske.

Španjolcima je trebalo malo vremena, kao da su bili pod šokom nakon onog poraza od Hrvatske i s Rumunjima su u prvih 17 minuta bili u potpunom egalu te je na semaforu bilo 8:8.

Međutim nakon toga Španjolci rade seriju 6:0, potpuno se odvajaju i u nastavku susreta nije bilo nikakve dvojbe.

Na odmoru je bilo 17:12, do polovice drugog poluvremena razlika je već bila dvoznamenkasta i upisana je visoka pobjeda.

Najbolji kod Španjolske bili su Perez de Vargas s 14 obrana i Aleix Gomez s osam golova. Kod poraženih Nistor i Dedu postigli su po četiri gola.