Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 2. kolo, 14.01.2024, 20:30 h, Mannheim, SAP Arena
Suci: Mads Hansen, Jesper Madsen (Danska)
Hrvatska
Hrvatska
28:28(14:12) Austrija
Austrija

Hrvatska ispustila pobjedu i uzela samo bod protiv Austrijanaca

Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je svoju drugu utakmicu na Europskom prvenstvu. Austrijanci su bili i više nego neugodan protivnik, a na koncu je završilo rezultatom 28:28...

UKUPNO2801/13

Nakon slavlja protiv Španjolske, Hrvatska je igrala protiv kvalitetnom slabije Austrije, ali momčadi koja je pokazala izuzetnu čvrstinu i iskoristila ponuđeno. Naši rukometaši imali su sve u svojim rukama, ali na kraju se moraju zadovoljiti bodom (28:28).

Igraj na Europsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je, kao i protiv Španjolske, krenula vrlo ubojito u uvodnim minutama i već nakon četiri imala vodstvo od 5:1. Austrijanci su maksimalno iskoristili igrača više i smanjili na minus dva, nakon čega se neko vrijeme igralo gol za gol.

Dobro je na početku branio i Matej Mandić, ali nije imao rješenja za odličnog Roberta Webera koji je zabijao s krila i držao svoju reprezentaciju u kakvom-takvom egalu. Vratili su se Austrijanci na 9:9 i 10:10, ali u prednost nisu prešli.

Hrvatska je iskoristila igrača više za odlazak na 14:11, a Austrijanci su do kraja prvog poluvremena uspjeli postići još samo jedan pogodak. S obzirom na sve, sasvim zadovoljavajuć rezultat nakon prvih 30 minuta.

Hrvatska je drugo poluvrijeme otvorila pogotkom (15:12), ali uslijedila su tri uzastopna pogotka Austrije. Nakon što se nekoliko minuta igralo gol za gol, hrvatski protivnici poveli su početkom 39. minuti (18:17). Šest minuta kasnije Hrvatska se vratila u vodstvo golom Marija Šoštarića.

Nakon što su se naši rukometaši vratili na dva razlike, Austrijanci su redovito imali spreman odgovor. Bilo je šanse za otići na plus tri, ali Luka Lovre Klarica promašio je čistu kontru. Na drugoj strani odlično je u dva navrata reagirao Mandić, a kod druge obrane lopta ga je pogodila direktno u glavu.

Zbog toga je Sebastian Frimmel zaradio dvije minute, a Filip Glavaš zabio je za "magičnih" tri razlike (28:25), četiri minute prije kraja. Međutim, nije bilo dovoljno za izostanak drame jer je Weber donio poravnanje nešto više od minute prije kraja.

30 sekundi prije kraja Hrvatska je zaradila igrača više, međutim, nije odigrano kako treba, a udarac Cindrića nije ušao u mrežu.

Mario Šoštarić sa šest golova predvodio je Hrvatsku, dok je Veron Načinović dodao pet pogodaka. Mykola Bilyk sa sedam golova bio je najbolji kod Austrijanaca.