Europsko prvenstvo 2024., skupina F, 3. kolo, 15.01.2024, 20:30 h
Danska
Danska 37:27 Portugal

Danska vrlo uvjerljiva protiv Portugala, Gidsel i Landin potvrdili klasu

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.01.2024.

Danska je rutinski odradila dvoboj protiv Portugala i upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu 37:27. Ništa neočekiveno, danski stroj se pokrenuo i samo je nastavljen niz pobjeda u međusobnim dvobojima...

Danska je upisala i treću uvjerljivu pobjedu na ovom Europskom prvenstvu. Nakon prvog kola i pobjede 23:14 protiv Češke, proradio je danski napad i Grčkoj je zabio 40, a Portugalu 37 golova.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Portugala su Danci igrali za prvo mjesto u skupini i dva boda za drugi krug, u pravo vrijeme, protiv najtežeg protivnika, odigrali su najbolju utakmicu i uvjerljivo slavili.

Nije bilo nikakve dvojbe iako je Portugal na poluvremenu zaostajao samo dva gola. Tijekom prvih 30 minuta Danska je održavala vodstvo, imala je i pet golova prednost, ali u završnici je dopustila Portugalu povratak.

Vrlo brzo u nastavku riješene su sve dvojbe. Nakon samo deset minuta bilo je već 23:17, sedam minuta kasnije 26:18 i samo je bilo pitanje s kolikom će razlikom Danska do pobjede.

Završilo je okruglih plus deset, zaslužena pobjeda i prolaz Danaca s vrha uz stopostotan omjer.

U danskom sastavu briljirali su Niklas Landin s čak 18 obrana i Mathias Gidsel s 11 golova i samo jednim promašajem. Kod Portugala vratari su skupili ukupno samo pet obrana, a devet golova postigao je Martin Costa.