La Liga, 21. kolo, 21.01.2024, 16:15 h
Real Madrid
Real Madrid 3:2 Almería
Almería

Dvojbene sudačke odluke pogurale Real Madrid do pobjede protiv posljednje Almerije

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

U susretu 21. kola španjolske Primere, Real Madrid na domaćem je terenu bio bolji od posljednje Almerije. Slavio je s 3:2, a pobjednički pogodak postigao je u devetoj minuti sudačke nadoknade...

Ni nakon 21 odigranog kola Almeria ne zna za pobjedu. Nitko je gotovo nije ni očekivao na gostovanju kod Real Madrida, ali posljednja ekipa Primere odigrala je utakmicu iznad svojih mogućnosti i na poluvremenu imala vodstvo od 2:0.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nastavak susreta donio je dosta drame, penal za Real Madrid, poništen gol Almerije, a zatim poništen pa ipak potvrđen pogodak Kraljevskog kluba. Tri dvojbene sudačke odluke, pomogle su domaćinu doći do pobjede 3:2.

Nakon samo 40 sekundi igre i sjajne akcije Almeria je potpuno iznenadila Santiago Bernabeu. Sergio Arribas uposlio je Largijea Ramazanija koji je udarcem isprve matirao Kepu Arrizabalagu.

Novi, veliki šok za domaće navijače stigao je u 44. minuti kada je fenomenalan pogodak postigao Edgar Gonzales koji je neobranjivo pogodio pod gredu s 18 metara.

Kraljevski klub vratio se u utakmicu u 56. minuti kada je, nakon pregleda snimke, sudac pokazao na najstrožu kaznu zbog igranja rukom. S 11 metara pogodio je Jude Bellingham. Dojma smo da ne bi sudac pogriješio i da je dosudio prekršaj u napadu Antonija Rudigera.

Činilo se da je Almeria došla do trećeg pogotka, sjajnu akciju završio Sergio Arribas. Međutim, u začetku akcije Dion Lopy zahvatio je Bellinghama rukom po licu, a sudac dosudio prekršaj i dao igraču žuti karton.

Domaćin je do poravnanja stigao u 67. minuti pogotkom Viniciusa Jr.. Taj pogodak prvotno je poništen jer je Brazilac skrenuo loptu rukom, ali sudac je nakon pregleda snimke ipak potvrdio pogodak, iako je zaista teško reći je li imao dovoljno elemenata poništiti prvotnu odluku.

Real je nastavio opasno prijetiti u potrazi za trećim golom, a na koncu smo imali 11 minuta sudačke nadoknade. U sedmoj je zbog novih prigovora drugi žuti karton dobio gostujući trener Gaizka Garitano.

Gosti su posustali u 99. minuti kada je pogodak postigao Daniel Carvajal. U momčadi Real Madrida nije nastupio Luka Modrić.