Osasuna 3:2 Getafe
Getafe

Pogodak iz nemogućeg kuta donio pobjedu Osasuni, Budimir odradio cijeli susret

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

Nogometaši Osasune slavili su u sjajnoj utakmici 21. kola španjolske Primere protiv Getafea s 3:2. Ante Budimir odigrao je cijeli susret za pobjedničku momčad koja je do trećeg pogotka stigla na nevjerojatan način...

Iza nas je prva utakmica dana u španjolskoj Primeri u kojoj je do nove prvenstvene pobjede stigla Osasuna koja je na domaćem terenu, u sjajnom dvoboju, bila bolja od Getafea rezultatom 3:2.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osasuna je povela u devetoj minuti nakon što je ubacivanje Pabla Ibaneza u mrežu skrenuo Raul Garcia. Nakon što nije zabio u svojih prvih 18 utakmica u Primeri, Garcia se sada upisao u strijelce u tri navrata u zadnja četiri kola.

Domaćin je podebljao vodstvo u 31. minuti kad se lopta na rubu 16 metara odbila do Ikera Munoza, a on sjajno iz voleja pogodio za 2:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U 64. minuti gosti su smanjili, a nakon ubacivanja Enesa Unala iz blizine je loptu u mrežu skrenuo Borja Mayoral. Samo par minuta kasnije Getafe se potpuno vratio, korner je izveo Luis Milla, a sjajno glavom u gol pospremio Nemanja Maksimović.

Nakon što je Unal promašio zicer, stigao je odgovor na drugoj strani, i to na nevjerojatan način. Vjerojatno ni sam Jesus Areso ne zna kako je poslao loptu u mrežu. Igrač Osasune došao je gotovo do same korner zastavice uz pratnju protivničkog igrača i išao na ubačaj, ali lopta je prebacila vratara gostiju i od stative ušla u gol.

Hrvatski nogometaš Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta za Osasunu, a imao je i jedan odličan udarac glavom koji je obranio gostujući čuvar mreže.